Wpis z mikrobloga

PPK


@ATAT-2: PPK kontroluje rzad, niech firma ogarnie PPE. Jak jakis procent pracownikow zgodzi sie na ppe to firma moze wdrozyc i teraz pozostali albo sa w ppe albo nie, ppk w takiej firmie nie istnieje. PPE jest kompletnie prywatne i po zakonczeniu pracy mozesz to po prostu wyplacic placac podatki i zus (zawsze, nawet jak masz juz limit) od tej kwoty.
no tak, przepraszam, to rzeczywiscie wiele wnosi do sprawy, teraz juz jest dla mnie jasne xD

Znaczenie ma, ze ani zlotowki tam nie wplacilem i nie zamierzam.


@93michu93: Przecież to PRACODAWCA wpłaca twoje 1,5% ZA CIEBIE. Jeśli ich nie wybierasz to właśnie tracisz SWOJĄ kasę. Jeśli zrezygnowałeś z PPK a pracodawca nie podniósł ci pensji o te 1,5% to znaczy, że de facto te pieniądze zostają u niego w kieszeni. Koniec
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: xD, no tak jak ktos woli dostawac bezposrednio cala pensje na swoje konto, bo przykladowo nie wiaze przyszlosci z obecnym pracodawca, albo po prostu #!$%@? nie ma ochoty kombinowac by dostac dodatek do pensji po wyplacie zgromadzonych srodkow w wysokosci 30zl za kazdy miesiac bo bardziej cenia sobie te pieniadze w calosci na koncie.
moze zacznij czasem bardziej wazyc slowa, bo wyzywanie od uposledzonych kogos bo nie robi fikolkow dla
@ATAT-2: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: @Marek1991: @Norbit11: @Rokacy:
Ktoś wam płaci za promocje PPK? 60gr? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uwzględniliście w tych błyskotliwych wyliczeniach o ile mniejsze będą wasze kolejne podwyżki, czy tak zachłysnęliście się tymi dodatkowymi 30zł co miesiąc?

@ATAT-2: trzeba być upośledzonym ekonomicznie, żeby nie przystąpić do PPK. Nawet zakładając wypłacanie, wciąż się opłaca.


@Rokacy: trzeba być upośledzonym ekonomicznie, żeby myśleć, że
@luke3: Nie da się tego uwzględnić. Mnie wpisanie do PPK nie zmniejszyło pensji, więc zarabiałem tyle samo co bez PPK. Poza tym zgodnie z tą logiką to wsyzstko zmniejsza podwyżki, owocowe czwartki, pakiet medyczny, multisporty itd

Poźniej wychodzi na jaw, że ci prawnicy co z tych śmieci nie korzystają i tak zarabiają tyle samo co ci którzy korzystają xD Przecież dla korpo takie wydatki to są grosze. Prędziej takie wałki to