Wpis z mikrobloga

Ktoś zagłębiał lepiej temat PPK (Pracownicze Plany Kapitałowe)?
Żona dostała propozycję do przystąpienia, ale z opisu brzmi to jak kolejny 'genialny' plan państwa na branie pieniędzy o pracownika. Myle się?

#ekonomia #polska #pieniadze #praca
  • 277
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Zależy ile Żona ma lat. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja to osobiście olałem, ale np moja mama, która za dwa lata idzie na emeryturę, to przeliczyła, że jej się to mocno opłaca, (bonusy powitalne itp) a do tego czasu raczej nie zdążą tego rozkraść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rokacy: Właśnie próbuję to wytłumaczyć, ale do części to nie dociera. Niezależnie czy wierzymy, że ten program wytrzyma próbę czasu warto się zapisać, bo zawsze jesteśmy na plus.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@ATAT-2: skoro teraz dostała to zakładam że pracuje w budżetówce. Pieniądze na ppk idą z puli nagród bo w ustawie budżetowej nie wydzielili na to osobnych środków więc urzędy same muszą zadbać o środki. Więc każdy kto się nie zapisze będzie pozbawiony tych pieniędzy w formie niższych nagród. Najlepiej się zapisać i wypłacać co miesiąc
  • Odpowiedz
@Norbit11: to nawet nie jest pytanie warto/nie warto. A czy wierzysz/nie wierzysz, ze rzad predzej oskubie cie z tego hajsu niz wyplacisz. Dziala jak ofe, pomysl logicznie - jest jakis kryzys i jest duzo takich pieniedzy twoich ale troche nie twoich (jak ofe). No i taki Vateusz albo kolejny Donald maja problem z hajsem, jak myslisz, po ktore pieniadze siegna jako pierwsze? :D
  • Odpowiedz
  • 2
@ATAT-2 ja nie przystąpiłem. Szkoda mi 1% wypłaty za 2% wypłaty w święte nigdy. Wolę ten 1% przeznaczyć na totolotka, bo jest większa szansa że kiedykolwiek zobaczę te pieniądze.
  • Odpowiedz