Wpis z mikrobloga

@Rokacy: Ja nie przystępuje do PPK z powodów moralno-etycznych. Nie chcę brać w tym udziału, by nie zachęcać ustawodawcy do dalszego promowania takich programów. Jak chcą bym miał więcej pieniędzy, niech zmniejszą koszty pracy. A poza tym mam 0 % zaufania.
W końcu już raz o 100euro kolesia już prosiłeś


@szynall: I po co kłamiesz?

Nie powiem czym mi to śmierdzi.


@szynall: A ja powiem czym ty mi śmierdzisz. Dzieciakiem - hipokrytą. Tłumaczy się, że nie chce czegoś by nie dać rządowi kasy ale potem daje rządowi kasę. XD. Nawet głupi Korwin bierze 500+ bo wie, że w ten sposób państwo go okrada mniej a ty rezygnujesz z pieniędzy które SAM
Nie będziesz mi mowil co mam robić xD powiedziałam jasno: wole nie wyjąc nic nic wlozyc cokolwiek i a ty srasz żarem jakby było o co xD wyjmij kij z dupy


@shnitzel: O silnikach wankla też się wypowiadasz pod tagiem motoryzacja karyno?

wole nie wyjąc nic nic wlozyc cokolwiek


@shnitzel: A dodawanie już opanowałaś na matematyce w podbazie? Bo jak jeszcze nie opanowałaś procentów to rozumiem. Ale i tak nie
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

@zlo1991: Nie. Nie z powietrza. Wzrosną koszty prowadzenia firmy co pracodawca odbije sobie na cenie produktu/usług. Jednak nie wzrosną one wymiernie 1:1 bo zwyczajnie wpłaty na PPK pomniejszają dochód do opodatkowania. Znowu. Zero wiedzy. Zero podstaw.


Może kosztem produktów. A może kosztem pracownika. Przyznają pracownikowi 700-900 złotych premii ? No to będą częsciej przyznawać bliżej 700 niż 900. Zgadza się - zero wiedzy i realnego spojrzenia z twojej strony.
Pracodawca ma prawo ustalać według swojego uznania DODATKOWE świadczenia i możesz sobie pomarzyć że coś takiego wyłapiesz, że przyznał komuś 550 zamiast 600, które ktoś miałby bez PPK.


@zlo1991: Lepiej mieć pewne 50 zł z PPK, czy liczyć na dobry humor szefa, że da te 50 zł jako premię?
@mjjm: A co jeśli wiem, że to nie zależy od dobrego humoru? Lepiej żeby wydał na mnie w sumie 80 zł, z czego nie dostanę całości bo część jego wpłaty przecież przepada, czy żebym dostał całe 80 w formie innej niż PPK?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
Ciekawe czy tak wyglądałaby dyskusja w sprawie płatnych nadgodzin:
- płatne nadgodziny to wymysł rządu, ja rządu nie popieram, więc wolę bezpłatne nadgodziny,
- jak zażądamy od szefa, żeby nam zapłacił za nadgodziny, to szef się obrazi,
- jak zrezygnujemy ze 100 zł za nadgodziny, to szef nam da premię 150 zł, bo szef umie liczyć,
- dla mnie pieniądze nie są ważne, mogę robić nadgodziny za darmo.
? No to będą częsciej przyznawać bliżej 700 niż 900. Zgadza się - zero wiedzy i realnego spojrzenia z twojej strony.


@zlo1991: Jeśli choć parę pracowników będzie brało udział w PPK a zawsze będzie to i tak premię wyrównają wszystkim. Także argument inwalida.

Pracodawca ma prawo ustalać według swojego uznania DODATKOWE świadczenia


@zlo1991: Ale nie ma prawa ustalać wg udziału w PPK.

i możesz sobie pomarzyć że coś takiego wyłapiesz,
Ciekawe czy tak wyglądałaby dyskusja w sprawie płatnych nadgodzin:

- płatne nadgodziny to wymysł rządu, ja rządu nie popieram, więc wolę bezpłatne nadgodziny,

- jak zażądamy od szefa, żeby nam zapłacił za nadgodziny, to szef się obrazi,

- jak zrezygnujemy ze 100 zł za nadgodziny, to szef nam da premię 150 zł, bo szef umie liczyć,

- dla mnie pieniądze nie są ważne, mogę robić nadgodziny za darmo.


@mjjm: Użytkownik @
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Jeśli choć parę pracowników będzie brało udział w PPK a zawsze będzie to i tak premię wyrównają wszystkim. Także argument inwalida.

Ale nie ma prawa ustalać wg udziału w PPK.

Skończ kłamać. Jeszcze przed chwilą nie wiedziałeś w ogóle, że coś takiego jest nielegalne. Nie masz pojęcia o temacie o którym się wypowiadasz a wypowiadasz się z perspektywy dziecka które sobie duma na tematy na których zupełnie się nie zna.