Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 162
Do plusujacych ten wpis
Niestety nie mam ich jak zawołać.

Chciałbym się podzielić z wami tym co mi się dzisiaj przytrafiło i ostrzec każdego #niebieskipasek (szczególnie młodych).

O 4 nad ranem obudził mnie ból prawego jądra i podbrzusza. Chwile poleżałem i myślałem, że przejdzie. Nic bardziej mylnego - ból nie przechodził i nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić. Dlatego rozpaczliwe zacząłem szukać urologa w moim mieście.
Tutaj mega podziękowania dla portalu znany lekarz za możliwość zapisania się do specjalisty o 4:30. Miałem wizytę na godzinę 9, a że o śnie mogłem tylko pomarzyć to wstałem i zmuszając się zjadłem śniadanie.
Na wizycie u urologa po badaniu USG padły słowa skręt jądra, nie ukrywam, że trochę się zdziwiłem. Dostałem pilne skierowanie do lekarza i około 10:30 byłem już w szpitalu.
Tam miałem zrobiony szereg badań (kolejne usg, krew, wymaz covid)
Lekarz zdziwił się jakim cudem ja w ogóle potrafię chodzić.
Dowiedziałem się z czym skręt może się wiązać i może dojść nawet do amputacji jądra.

Na moje ogromne szczęście okazało się, że skręt nie był bardzo poważny, choć już z przepływem krwi było słabo. Tutaj liczy się czas działania bo każda godzina przybliżala mnie do martwicy jądra i amputacji.
Po badaniu USG w szpitalu okazało się, że zabieg jest konieczny.
Zabieg polega na przyszyciu jąder do moszny.

No i jestem po zabiegu, dostałem znieczulenie podpajęczynówkowe podanego bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego. Co ciekawe strasznie wolno mnie łapało i też bardzo szybko odpuściło. Teraz leki przeciwbólowe i kroplówka.

Chciałbym was przestrzec mireczki, żeby w podobnych sytuacjach i przy podobnych objawach nigdy tego nie bagatelizować. Chciałem to przeczekać, myślałem że przejdzie, bo źle spałem. Gdybym nie zareagował to możliwe że już nie miałbym jądra.

Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie!

#oswiadczenie #szpital #ostrzezenie #zalesie
Reevhar - Do plusujacych ten wpis
Niestety nie mam ich jak zawołać.

Chciałbym się po...

źródło: comment_1614104359pOA8vDf1zoenyStt14JpNc.jpg

Pobierz
  • 27
@Reevhar: Wczoraj mialem chlopaka ze skretem jadra, tylko on 3 godziny od poczatkowych objawów w moim gabinecie wył z bólu i gryzł własną rękę, z mojego gabinetu sono pojechał prosto na sale operacyjna w asyscie urologa. Pediatra go podrzucił z izby przyjęć z podejrzeniem wyrostka, trochę olałem temat i kazałem chłopakowi zdjąć portki, strzał w dziesiątkę. ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reevhar: Wczoraj mialem chlopaka ze skretem jadra, tylko on 3 godziny od poczatkowych objawów w moim gabinecie wył z bólu i gryzł własną rękę, z mojego gabinetu sono pojechał prosto na sale operacyjna w asyscie urologa.

@Strahl: dlatego cieszę się, że mój skręt nie był bardzo poważny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@qhardyq: jak się zbierze wywiad, podotyka i ma usg pod ręką to widać. Zależy od pacjenta i ogarnięcia lekarza, młode chłopaki często głupio kombinują bo albo się wstydzą albo liczą, że to coś innego. Ale jak zaczynają ryczeć z bólu to im już wszystko jedno. Problem jest w tym, że jak się porządnie skręci to ma się tylko kilka godzin(4-6, zależy od źródła) na trafienie na stół bo potem prawdopodobieństwo, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Reevhar: miałem i #!$%@? sam się zdiagnozowałem. Nie wiem jak, ale bez żadnego internetu (20 lat temu nie było o niego tak łatwo) w mojej głowie pojawiła się myśl: skręcone jądro. Pojechałem do szpitala a tam co? E, panie, kolka nerkowa, przejdzie panu. Na szczęście nie ustąpiłem i kazali mi jechać do innego miasta i zgłosić się tam na operację, dobrze, że chociaż jakiegoś dobrego #!$%@? mi dali, bo inaczej to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Reevhar: miałem taką akcję że obudziło mnie coś podobnego. Telefon na 112 i rozmowa z lekarzem, kazała wziac nospei coś przeciwbólowego i jak godzinę nie przejdzie to jechać na sor. Pojechałem i przeszlo w momencie jak miałem robione usg moszny xd lepsza panika niż amputacja i tak
@Reevhar: mnie sie to gowno zrobilo w 4 klasie podstawowki xD wiadomo, wtedy to dojrzewalem i wstyd mi bylo powiedziec mamie, ze boli mnie jajko xD no i tak lazilem okrakiem, mam wrazenie, ze pare dni. Jajo wielkie jak piesc i czerwone. W koncu babcia mnie spytala co tak krzywo chodze i kazala matce obejrzec xDd no i szybko zapakowali mnie w auto, wio do szpitala. No i pokroili mnie po