Wpis z mikrobloga

Kurde no. (nie mogę przeklinać, bo moderacja mi często usuwa)
Naprawdę nie da się żyć normalnie z drugą połówką? Naprawdę lepiej jest ukrywać niektóre fakty z życia (kłamać) niż mówić prawdę?
Mieszkam z dziewczyną w mieście wojewódzkim (oboje jesteśmy z miasta powiatowego). Nie jesteśmy zaręczeni, oboje na #studbaza i na razie nie myślimy o przyszłości (po prostu teraz jest czas na inne rzeczy) Fajne mamy mieszkanko i składamy się na nie po 900zl.
Od lutego dostałem podwyżkę. (w sumie to awans że stażysty) i w sumie o prawie 50% większe siano. Nie ukrywam że to 50% od troszkę większej kwoty niż minimalna, no ale jednak.
Dzisiaj dziewczyna zostawiła 600zl na poczet zapłacenia właścicielowi (płacimy gotówką) i poszła do pracy. Myślałem że się pomyliła, albo po prostu nie miała przy sobie, no miliony powodów.
Wieczorem się pytam co to się stało, a ona na to "przecież dostałeś podwyżkę". A ja się pytam co z tego. A ona, że chyba to bardziej uczciwe żebym ja teraz płacił więcej.
No i ( ͡° ʖ̯ ͡°) właśnie. Nawet jestem skory się zgodzić ze to bardziej uczciwe. Ale to tak działa? Tego się nie obgaduje razem? Bo w sumie już sam nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) pokłóciliśmy się, potem dzwoniła do mnie jej mama i mówiła że jestem zdrowo #!$%@? itd.

#logikarozowychpaskow #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza
  • 55
@Goronco: wiesz tak myślę że powinieneś rozważać czy to na pewno to, co zrobisz jak dostaniesz nastepny awans lub dużą premię, ukryjesz przed nią ten fakt czy każdy Twój większy wpływ to dzielenie się z kimś kto efektów nie wykuje.
Tym bardziej że nie jesteście zareczeni a ona już próbuje Ci matke na łep wsadzać, perfidnie robi z tego problem powiedzmy rodzinny i chce postawić na swoim.
Co będzie jak stawka
@Goronco: chyba daję się zbaitować na odpowiedź - albo jesteś pantoflem i zależy tobie na 'świętym spokoju' i liczysz na to, że to jedyna taka akcja okołofinansowa i odpuszczasz albo stawiasz jasno sprawę np. po równo składamy się na wszystkie nasze wydatki, możemy konsultować oszczędności i większe wydatki. Nie daj się namówić na wspólne konto na które miałaby wpadać Twoja wypłata - co najwyżej wspólne konto na opłaty/zakupy na które przelewacie