Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja czuję zażenowanie patrząc na tę argumentację doktora teologii, wykładowcy teologii dogmatycznej? Serio, nędzna apologetyka ma przekonać kogokolwiek do wiary w Boga?

Patrząc na poziom intelektualny kadr katolickiego kleru nie mam żadnych obaw co do tempa postępującej laicyzacji Polaków, wszystko będzie szło w prawidłowym kierunku

#bekazkatoli #ateizm #naukowcywiary #neuropa
PreczzGlowna - Czy tylko ja czuję zażenowanie patrząc na tę argumentację doktora teol...

źródło: comment_1614849217ckGQh5HNC4gpRthzW5xJnX.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
nie ma sensu dyskutować z fanatykami religijnymi, bo i tak rozumieją podstaw nauki. Edukacja - tak; przekonywanie fanatyków - nope. Strata czasu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZaQ_1:

Na przykład z braku równych praw, choćby w kwestii małżeństwa, czy jak kto woli, związków partnerskich. Albo z ciągłego boju przeciw edukacji seksualnej

Ale to jest whataboutism. Pytałem o narzucanie przez jednostkę wszystkim innym percepcji płci, języka itd. No i co ma brak małżeństw osób tej samej płci niby wspólnego z rzekomą transfobią? Gdy oficjalnie przejdziesz zmianę płci to paradoksalnie załapiesz się na tradycyjne małżeństwo ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Howard_Roark: a czemu w przyrodzie nie występuje forma przejściowa pomiędzy człowiekiem, a małpa?

@pablomike71: bo nigdy nie istniała. Mamy z małpą wspólnego przodka. Nie ma formy pośredniej. Jesteśmy równoległymi gałęziami ewolucji, które rozłączyły się jakiś czas temu.
Jeśli zaś chcesz znać odpowiedź czemu ten wspólny przodek nie występuje dziś w przyrodzie, to z tego samego powodu co tygrysy szablozębne i mamuty nie występują ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Postawiłeś pytanie: "Jeśli świat powstał w wielkim wybuchu, to co go spowodowało/co było wcześniej?". Czynisz tu ciche założenie, że coś musiało być wcześniej, a przede wszystkim, że jakieś wcześniej w ogóle musiało być.


@mezosomy: Podchodząc do tego nieco filozoficznie przed Chwilą Zero(tzn Wielki Wybuch) musiało być jakieś spektrum możliwości, z których nastąpiło akurat "to", które umożliwiło taki a nie inny rozwój wszechświata.
Natomiast zaglądając od strony fizyki i tego co aktualnie
  • Odpowiedz
doktora teologii, wykładowcy teologii dogmatycznej


@PreczzGlowna: Dla mnie to jest tak samo naukowe, jak parapsychologia, astrologia czy magia. Nieprzypadkowo w wielu krajach teologia nie jest traktowana jako nauka.

Darwinizm został dawno obalony


@Howard_Roark: Aż mi się przypomniał argument mojego ojca, jak napomknąłem coś o przeludnieniu, na co on odpowiedział, że przecież teoria Malthusa została dawno obalona i nie ma o czym mówić.
  • Odpowiedz
@PreczzGlowna: Wiem że to utarty temat ale jestem już tym ewidentnie zmęczony. Nie czuje że to moja misja, tak jak w przypadku fanatyków religijnych. Kiedyś miałem siłę jeszcze dyskutować na ten temat, próbować tłumaczyć i czasami ktoś coś zrozumiał. Ale już mi się po prostu nie chce. Jak ktoś nie ma swojego mózgu i nie potrafi dojść do kilku nieskomplikowanych wniosków to niech sobie żyje jak ten baran prowadzony przez pasterza
  • Odpowiedz
No i co ma brak małżeństw osób tej samej płci niby wspólnego z rzekomą transfobią?


@szpongiel: sam wspomniałeś odpowiedź wcześniej o dyskryminacji lgbt

- dokument o wydarzeniach z Evergreen state college


Posłuchałem sobie trochę wypowiedzi profesora, którego dotyczył protest i kilka "psich gwizdków" można znaleźć w jego wypowiedziach. Pewnie na wykładach też mu się zdarzało wyskoczyć z jakimiś rasistowskimi rzeczami.

- książkę albo chociaż wywiad z autorką książki "Irreversible Damage"


@
  • Odpowiedz
kilka "psich gwizdków" można znaleźć w jego wypowiedziach. Pewnie na wykładach też mu się zdarzało wyskoczyć z jakimiś rasistowskimi rzeczami.

Co? Nie wiem nawet co to niby jest ten psi gwizdek. Znowuż jakaś nowomowa, której jeszcze nie wyłapałem. Nadążyć za waszymi wybiegami erystycznymi to nie lada sztuka. No i w ogóle o kim mówisz, Bret Weinstein? Jak on jest rasistą wg Ciebie, to znaczy, że stoisz tam gdzie stały skrajne lewaki. W
  • Odpowiedz