Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zacząłem brać euthyrox n25, bo jak byłem u Endo to wyszła mi niedoczynność tarczycy z badań, wcześniej miałem może delikatny problem z trądzikiem na twarzy, na plecach i barkach gorzej, no ale odkąd zacząłem to brać, czyli około tydzień to jest po prostu tragedia, mam tak zasyfiony ryjec że wstyd gdzieś się pokazywać. Moje pytanie brzmi czy możliwe że to od tego leku? Na internecie nie piszą o takiej reakcji na lek.
#medycyna #leki #mikrokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #604116fad2f37c000a2c0975
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 10
różowa: Sorki, opie, że nie na temat, ale skorzystam z okazji, żeby podpytać o coś swojego.

@agaja: wybacz, że takie pytanie, ale kojarzę, że masz dzieci. Czy przy tym leku nie ma problemów z zajściem w ciążę? I - jeśli to nie tajemnica - ile miałaś lat, gdy zaszłaś w pierwszą, a ile lat, kiedy w drugą ciążę?

Zaakceptował: LeVentLeCri
wybacz, że takie pytanie, ale kojarzę, że masz dzieci. Czy przy tym leku nie ma problemów z zajściem w ciążę?


@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma, ale moja różowa miała to szczęście, że jej endokrynolog i ginekolog to ta sama osoba. W trakcie ciąży przy każdej wizycie miała wyniki hormonów tarczycy i co miesiąc lekarz oceniał i ew. zmieniał dawkę. Przed zajściem też jakaś zmiana dawki była.
OstraŻona: do różowej z pytaniem o ciążę. nie, leki na tarczycę, nie są przeszkodą, a wręcz bardzo ważne jest aby poziom T3 i T4 był przed zajściem w ciążę wyrównany, bo te hormony są bardzo ważne dla rozwoju cewy nerwowej dzieciątka, szczególnie w I trymestrze.

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: nie mialan żadnych problemów. W drugą ciąże zaszlam do tego karmiąc piersią pierwszego synka, więc jedynie to nieco przedłużyło temat, bo trzeba było poczekać aż cykl wroci.
Jedynie trzeba pamiętać, że dla ciężarnych i starających się tsh powubno być nią że max 2.6?

A co do lat 28 pierwsza ciaza i 31 druga :)

Euthyrox zaczelam brać na początku pierwszej ciąży i potem endo regulowała mi dawki adekwatnie do poziomu
@AnonimoweMirkoWyznania: Poszłabym jeszcze na Twoim miejscu o opinie do innego endokrynologa, bardzo prawdopodobne ze dawka jest np za mała lub powinienes przerzucić się na letrox - może być to wynik reakcji alergicznej przy euthyroxie, mimo wszystko zrób nowe badania krwi i uderz do kogoś innego po inna opinie