Wpis z mikrobloga

Przepraszam, ale znowu bez fotki własnej, bo telefon się popsuł i muszę kupić nowy ;< A więc zdjęcie poglądowe

Niewielu rzeczy mi brakuje na keto, ale jedną z nich są takie proste,zwykłe naleśniki z serem, i poniższe placki całkowicie zaspokajają tę potrzebę.

Placki twarogowe ze śmietaną:

230 gramów twarogu (u mnie Twaróg Piasecki śmietankowy)
1 jajko
2 żółtka
2 łyżki mąki kokosowej
1 łyżka babki jajowatej
odrobina zimnego masła (5 pociągnięć na tarce do warzyw)
słodzik
zapach waniliowy

Pomieszać. Smażyć. Podawać ze śmietaną. Fajnie pasowałyby też malinki.

#keto #gotujzwykopem
BarkaMleczna - Przepraszam, ale znowu bez fotki własnej, bo telefon się popsuł i musz...

źródło: comment_16149430346fLkyRYDv12nhEpJEUTfSr.jpg

Pobierz
  • 11
@pannakota: trudno powiedzieć, ale może jak dasz więcej kokosowej to się ładnie zlepi, a ewentualnie troche ciepłej wody, gdyby za bardzo się kruszyło. Ciasto miało taką konsystencję, że placki mogłam lepić w dłoniach przed położeniem na patelni
@BarkaMleczna: Ten twaróg to typu sernikowego czy mielony w kostce czy zwykły typu klinek?

babka jajowata ma jakiś specjalną rolę w przepisie czy tylko dla smaku/prozdrowotnie?

rozumiem, że zamiast mąki kokosowej można dać każdą inną?
Ten twaróg to typu sernikowego czy mielony w kostce czy zwykły typu klinek?


@Catmmando: taki ło: https://leclercdrive.lublin.pl/121292-thickbox_default/osm-piaski-twarog-piasecki-smietankowy-230-g.jpg

babka jajowata ma jakiś specjalną rolę w przepisie czy tylko dla smaku/prozdrowotnie?


@Catmmando: pomaga zbić masę w całość

rozumiem, że zamiast mąki kokosowej można dać każdą inną?


@Catmmando: kokosowa jest specyficzna, ale ogólnie podobne placki można zrobić pewnie na każdej mące, tylko dostosować ze względu na moc pochłaniania wilgoci