Wpis z mikrobloga

Delikatnie przypomnę że kandydowałem na społecznego doradcę Andrzeja Dudy do spraw innowacji i technologii.

Blisko dziesięć lat doświadczenia w bankach szwajcarskich (50 banków) oraz na scenie startupowej (12 różnych firm) jako programista, analityk biznesowy i architekt systemów informatycznych.

Oprócz statusu absolwenta IFE czyli anglojęzycznej części Politechniki Łódzkiej, wypracowałem około 20000h nauki poza godzinami pracy. W tym około 300 tomów technicznych od okładki do okładki, kilkanaście własnych prywatnych projektów, własny startup zbudowany od podstaw bez dotacji, 7000h kursów online oraz około 4000h kursów stacjonarnych. Zagranicą spędziłem w sumie 60 lat, głównie w Zurychu oraz Madycie. Płynnie mówię w 10 językach obcych. Znam się też na prawie spółek i finansach, z którymi miałem na bieżąco do czynienia na projektach bankowych.

I teraz...

Miałem przygotowaną listę problemów jakie toczą polską innowacyjność wraz z potencjalnymi rozwiązaniami które można wprowadzić natychmiast. Rozwiązania znacznie poprawiłyby perspektywy polskich spółek technologicznych na wczesnych etapach i podniosły w perspektywie kilku lat Polskę o minimum kilka pozycji w rankingach innowacji. Jak wiadomo, jesteśmy na szarym końcu owych rankingów, a w Polsce nie powstają prawie w ogóle większe firmy technologiczne.

Moja kandydatura została niestety zignorowana a pracę otrzymała 26 letnia córka Prezydenta.

Nie zrażam się natomiast i zamierzam opublikować skróconą listę sugerowanych przeze mnie rozwiązań publicznie na wykopie w najbliższych dwóch tygodniach.

Plusujcie ten wpis jeśli chcielibyście być wołani za 2 tygodnie.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #finanse #startup #startupcribs #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma
  • 3