Wpis z mikrobloga

@Harry_Callahan: Rozumiem, czyli tutaj podobna sytuacja jak z kartami graficznymi. A na ile byś go wycenił w „normalnych” realiach? Mam 183cm, z tego co patrzyłem na jakichś internetowych tabelkach chyba się łapię pod ten rozmiar
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sigmanus: co do rozmiaru to ja mam 180 i 21 cali bym nie kupił. Myślę że Twój wzrost to dolna granica tego rozmiaru, ale do każdej ramy trzeba się przymierzyć. Jak wystarczy przekroju (nie będziesz obijał jajkami o górną rurę i nie będziesz zbyt wyciągnięty siedząc na tym rowerze to ok. Co do ceny to próbowałbym zerwać 2-3 stówki, chociaż na zdjęciach rower wygląda całkiem ok (stan opon i ramy), ale
@Sigmanus: Mam ten sam wzrost co ty i kupiłem 21’’ i jest za duży. Szukaj 19, ewentualnie 20. Tego czy za duży czy nie nie sprawdzisz zapewne przez 5 minut jazdy u sprzedającego. Jakby miał dwa rowery do porównania, to byś wiedział, który wygodniejszy, ale bez porównań ciężko będzie ci jednoznacznie stwierdzić po krótkiej przymiarce.
Serwis można zrobić tez samemu. Nie jest to technologia kosmiczna. Potrzebne szczypce do segerow, klucz francuski, i chyba 10, albo jakiś ampul plus piwo i chęci oraz trochę podstawowej żyłki technicznej. Co do wielkości ramy to ja mam Cube’a 18” i koła 26”, 19 pewnie byłoby idealnie.