Wpis z mikrobloga

Po długiej przerwie z przepisami wjeżdża deser - w smaku bardzo przypomina ptasie mleczko

Składniki:
-150g skyr waniliowy
-110g twarogu chudego
-150g bieluch lekki lub jakiś jogurt naturalny
-120ml mleka
-34g herbatników
-13g żelatyny
-13g czekolady gorzkiej 80%
-25g śnieżki
-15g erytrytolu *opcjonalne
-70ml wrzątku

Przygotowanie:
Na spód szklanego(może być plastikowe, ale mi osobiście podchodzi bardziej szklane) opakowania wykładamy herbatniki i delikatnie zalewamy odrobiną mleka. We wrzątku rozpuszczamy dokładnie żelatyne i odstawiamy do ostygnięcia. Do osobnej miski wrzucamy skyr, twaróg, bielucha, 30ml mleka, 10g erytrytolu i blendujemy na jednolitą konsystencję, następnie dodajemy rozpuszczoną żelatynę i blendujemy ponownie. W osobnym naczyniu (najlepiej wysokim) ubijamy śnieżkę i 70ml mleka, które następnie dodajemy do naszej masy i delikatnie mieszamy. Gotową masę wylewamy na herbatniki i wkładamy do lodówki na godzinę. W 10ml ciepłego mleka rozpuszczamy czekoladę i dodajemy resztę erytrytolu, a następnie polewamy nasz deser :D ja posypałem jeszcze wiórkami.

Makro :
670kcal | 64B | 24T | 60W

#gotujzwykopem #gotujzluasem #odchudzanie #redukcja #mirkokoksy #zagrubo2021
Luasek - Po długiej przerwie z przepisami wjeżdża deser - w smaku bardzo przypomina p...

źródło: comment_1615890134IxqfHPqcR78REGreEFVoJA.jpg

Pobierz
  • 30
@Luasek: wygląda pięknie, ląduje na TODO list, kalorie są na cały deser jaki wychodzi? podasz orientacyjne wymiary naczynia szklanego, które użyłeś (żeby nie zabrakło ciastek, żeby nie było za płaskie/wysokie itp.)?