Wpis z mikrobloga

@Tarec: nie musi być bait, wystarczy, że ma podstawę + premie uznaniową (np. 30% podstawy), Januszex decyduje się na ucięcie premii i już wszystko gra - zgodnie z prawem, bez wypowiedzeń, itp.
Co gorsza - Januszexy co raz częściej zaczynają akcję: podstawa (oczywiście minimalna krajowa) i premia. I tak możesz mieć w jednym miesiącu 7k a w kolejnym 2.8k...
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: i tak i nie

klapaczy jest bardzo dużo, a tych co po trafią mało


@open-alpha:
To nawet nie ma większego znaczenia.

Nowo zatrudniony programista, niezależnie od skilla, przez pierwsze 2 miesiące ma wartość ujemną dla firmy.

Bo nie dość, że jeszcze słabo zna produkt, i dopiero się wdraża, to jeszcze zawraca innym dupę. I to się tyczy zarówno "klepacza", jak i "super-hiper-magika-architekta".

A po tych 2 miesiącach i tak
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Mógł. Problem polega na tym ze jak ma 30+ lat i ma "10 lat doświadczenia" a w praktyce ma dziesięć razy po roku. Wiec w każdej sensownej robocie wezmą go na rok, będzie robił typową robotę "młodego" i będzie finansowo konkurował z gośćmi 24 letnimi.
W praktyce zaś przegra zawodowo z kimś kto ma osiem (czyli 20% mniej!) lat doświadczenia ale na zasadzie (rok + 3,5 + 3,5). Nikt nie
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Tak, w 6 lat 5 razy :D. Po prostu pracuje się na projektach, projekt się konczy to się zmienia. Zapomniałem dodać że na jdg a nie na uop, ale na początku byłem na uop i też zmieniłem 2 razy po roku.
  • Odpowiedz
#!$%@?ć pracuj.pl, serio tam szukasz pracy?


@artur-tyminski: A co lepsze? Teraz nie szukam, ale oprócz pracuj.pl korzystałem tylko z linked.in gdzie pełno "headhunterów" do byle ofert i pośredników.
  • Odpowiedz