Wpis z mikrobloga

@koku możliwe. Jednak ignorancja jest również odrzucanie tego do czego doszła filozofia, etyka czy teologia. Na prawdę uważasz że to po prostu wymysł ludzi i nie ma w tym nic więcej? Tym właśnie jest dla mnie ignorancja. Osobiście uważam że obie strony mają racje po swojej stronie. Zależy kto na jaką stronę patrzy
@lilitch123: Bóg, aniołowie, gadające krzaki - to wszystko NIE ISTNIEJE. To wymysł. Fikcja. Nieprawda.
Dyscyplina nauki badająca te zagadnienia, powinna być zbliżona do literaturoznawstwa, które też zajmuje się badaniem fikcyjnych wytworów ALE jest w pełni świadome, że przedmiotem jego badań są fikcje.
@slapdash: Takim rozumowaniem tylko pokazujesz jak płytkie masz pojmowanie na temat świata. Dziedziny takie jak filozofia czy teologia już byłyby dawno zapomniane, gdyby nie zawierały pewnych mądrości czy ogólnej wartości, która kiedyś choć bardziej doceniana, dziś jest tematem wyśmiewanym i niedocenianym przez, no cóż, szarego użytkownika takiego portalu jak właśnie wykop.
Żyj dalej w swojej ignorancji, nie mów jednak nikomu kto ma inne opinie, że jego poglądy, filozofia czy idee nie
@lilitch123: filozofia i idee istnieją. W swojej mądrości nie zauważyłeś, że nie napisałem, że nie istnieją.
Napisałem, że nie istnieje Bóg, ani bogowie, ani aniołowie, ani gadające krzaki.
Opowieści o nich to bajki i jako bajki należy je traktować, nawet jeśli płyną z nich słuszne morały. Płynęły i z innych.
Filozofię uprawiano skutecznie na długo zanim pojawił się Jezus czy teologia chrześcijańska. Będzie się ją uprawiało długo po tym, gdy znikną.
@slapdash

Napisałem, że nie istnieje Bóg, ani bogowie, ani aniołowie, ani gadające krzaki.


Nadal nie rozumiesz. Filozofia i teologia, ba, nawet etyka w całej swojej nauce uznają idee Boga, wiary, religii za coś pożytecznego. Coś, na czym budowane pewne odłamy filozoficzne, pewne autorytety i postawy moralne, czy ogółem teologię. Pragnę zauważyć że religie miały ogromny wpływ na budowanie i rozwój zasad moralnych i etycznych, które znamy dzisiaj.

Co do dalszej części Twojego