Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!
Aktualnie mieszkam w Anglii, Sheffield, ale rozmyślam nad przeprowadzka do Szkocji (w sierpniu). Znam angielski, posiadam Nin i pre settle status. Czy oprócz tego będę potrzebowała jakiś innych papierów?
Póki co pracuje na magazynie i pewnie do końca tej całej sytuacji z wirusem się to nie zmieni stąd moje pytanie: jak wygląda sprawa z tego typu pracą w Szkocji? Które miasto jest do tego najlepsze? Zależy mi też na dość rozwiniętym życiem nocnym. Słyszałam, że Glasgow jest całkiem w porządku.
Jakieś rady przed przed przeprowadzką?

Mieszkał ktoś wcześniej w Anglii i ma jakieś porównanie?

#uk #anglia #szkocja #magazyn #praca #przeprowadzka #zmiana #sheffield #glasgow #emigracja #emigrujzwykopem #polacyzagranica #polaknaemigracji
  • 25
@Yvonnedea: To samo potrzebne w Anglii co w Szkocji. Mieszkałem w Edynburgu 11 lat i polecam. Fajne miasto. Glasgow mi nie za bardzo pasiło na mieszkanie, pojechać tak ale na jeden dzień. Z pracą ci nie powiem bo robilem/robię w całkiem innej branży.
@Yvonnedea planowałam wyjechać do Glasgow, bo mieszkania så w miarę tanie (aż byłam zdziwiona). Narzeczony przekonał mnie jednak, że nie jest to zbyt przyjazne miejsce (przestępczość jest bardzo wysoka). Natomiast, myślę, że Edynburg jest w porządku. Na pewno dużo bezpieczniej i z pracą też powinno być łatwiej ;)
@Hubby: A kiedy byles w glasgow ostatnio? Slyszales o tym programie przeciwdzialania przestepczosci? Juz nie ma NEDow praktycznie jak z piosenki Weemana, ponoc tylko govan jeszcze jest troche patusowe i wschod miasta
@Yvonnedea: Ogólnie nastaw się że w Szkocji jest mega kapryśna pogoda. Edi jest spoko tylko droższe ceny wynajmu jak np. Jakieś Dundee czy inne Aberdeen. Wszędzie są fabryki i taka gówno robote powinnaś dostać w 90% przypadków za minimalną krajową (nie mylić z londynskim living wage) co do samych miast to edi jest najładniejsze w szkocji i najwiecej mozna pozwiedzac. Fajna starówka i spoko centrum miasta. Super połączenia lotniczne.

Glasgow jest