Wpis z mikrobloga

Mirki, z racji tego, że lubię #!$%@?ć, ale dobrym motorem do nauki jest dla mnie jest wstyd przed niedotrzymaniem danego słowa, mam do was prośbę xD i zróbcie screena. Zaczynam się uczyć Hiszpańskiego i Chińskiego jednocześnie.

Pozbierałem już materiał do nauki, wiem jak się uczyć i za miesiąc, mam już oglądać i rozumieć Le case de papel po Hiszpańsku z napisami. Co do Chińskiego myślę, że po miesiącu byłbym w stanie nauczyć się rozmawiać o podstawowych rzeczach, ale z samą nauką Pinyin ( czyli łacińskiej wersji pisowni Chińskiego), a chcę to zrobić na poważnie, a nie na start iść na skróty a potem uczyć się tego samego od nowa, więc nie mam za dużo oczekiwań po miesiącu i będę twardo uczył się znaków :D.


Trzymajcie kciuki i widzimy się z tym wpisem za miesiąc, będę relacjonował progres :D

#hiszpania #chiny #jezykiobce #hiszpanski #chinski
  • 12
  • Odpowiedz
@kierowcaautobusuofficial: Paaaanie, gdzie tam szkoły, gdzie ja na to czas znajdę xD, kurs na youtube/udemy i wszystko sam. Jeśli chodzi o Chiński to po poznaniu, podstaw zapisu, gramatyki, to... chiński to chyba najłatwiejszy jezyk jaki kiedykolwiek widziałem, tam praktycznie nie ma gramatyki i mówi się na zasadzie Ja iść do kino, my lubić warzywa i to wszystko, jedynym mankamentem jest ilość znaków do przyswojenia, więc jest prosty, ale... może zabrać bardzo
  • Odpowiedz
nie ucze się sposobem szkolnym, którym nam wpajano angielski przez tyle lat xD


@Antybuka: prawidłowo
wszyscy znają lepiej gramatykę języków obcych niż własnego języka, napisać coś tam potrafią, ale swobodnie mówić to już nikt nie nauczył i tylko stękają, kwękają i dukają.

Żebyś poszedł w rosyjski to bym chętnie stanął w szranki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dibhala: Я понимаю русский, но не говорю, tak poważnie, podlasie here, rozumiem jak ktoś mówi, ale sam coś powiedzieć to mieszanka polsko-rosyjsko-łotewska xD
  • Odpowiedz
@Antybuka:

chiński to chyba najłatwiejszy jezyk jaki kiedykolwiek widziałem, tam praktycznie nie ma gramatyki i mówi się na zasadzie Ja iść do kino, my lubić warzywa i to wszystko


Brak fleksji nie oznacza bynajmniej braku gramatyki lub jej małego stopnia skomplikowania. Gramatyka języka chińskiego jest zdecydowanie trudna. Brak fleksji chiński nadrabia skomplikowanymi zasadami pozycji w zdaniu, różnymi słowami gramatycznymi i bardzo charakterystyczną "chińską logiką".
  • Odpowiedz
@dnaflyer: tak, wiem

@SpaghettiSupernova: możliwe, że masz racje, ale nie wydaje mi się to problemem, przynajmniej w tym momencie, poza tym, ja chcę mówić, a nie skupiać się na tym, że coś źle wymawiam (nie licząc tonów), tak jak ktoś z za granicy powie ,,iść ja do kino" to i tak zrozumiemy, to jest najważniejsze.
  • Odpowiedz
@Antybuka: Ty też masz rację. Na początku nauki te rzeczy nie są na pewno aż tak istotne. Ale już po raz tysięczny widzę jak ktoś pisze, że "język chiński nie ma gramatyki" albo że "ma prostą gramatykę" i za każdym razem mnie to razi, bo wiem jak wielką nieprawdą to jest.
  • Odpowiedz