Wpis z mikrobloga

@dzangyl: No w 2020 większość wynoszonych ładunków w kosmos stanowiły Starlinki. Falcon 9 i tak nie daje rady, bo SpaceX ma czasowe pozwolenia na dziesiątki tysięcy satelitów, a do Falcona wchodzi tylko 60. Dlatego Starship jest potrzebny ASAP.
@m_silvus: Tak. Zapomniało się. Walnąłeś celowo bzdurę by zmanipulować i by wyszło na twoje. Jak ja gardzę takimi ludźmi jak ty.

SpaceX to jeszcze brakuje wiele lat zanim w ogóle się zbliży do czołowych agencji które wysyłają ładunki w kosmos. Sama Rosja potrafi jedną misją wysłać ponad połowę tego co SpaceX przez całą swoją historię.
@m_silvus:

Zapomniałem dodać że q1 2020 Xd


W całym 2020 też, w 2021 tym bardziej (dominacja SpaceX zwiększa się z roku na rok).

Gdy Starshipy zaczną regularnie latać (ze Starlinkami i nie tylko), to w tydzień SpaceX będzie wynosić więcej ton, niż cała reszta świata obecnie wysyła przez rok. Wystarczy flota 20 Starshipów (czyli tyle, ile SpaceX wyprodukuje prawdopodobnie do końca 2022), z których każdy odbędzie mniej misji (6-7 lotów wystarczy),
Wystarczy flota 20 Starshipów (czyli tyle, ile SpaceX wyprodukuje prawdopodobnie do końca 2022),


@texas-holdem: ohoho, ciekawe założenia zważywszy że mamy już praktycznie Q2 2021, latają prototypy prototypów, a booster super heavy cały czas istnieje tylko na papierze. Zapomniałeś chyba wziąć poprawkę na Elon standard time :)
@dzangyl: Tempo prac w Spacex wzrasta, trzeba to dostrzec. Nie rozumialem za bardzo co miał na myśli Musk kiedy mówił, że tempo rozwoju Starshipa musi być wykładnicze, teraz widzę, że pomimo coraz większego skomplikowania prototypów odstęp czasowy między testami nie wydłuża się. Nawet się skraca.
@Manah: też to widzę, oby tylko nie pojawiły się żadne nieprzewidziane okoliczność, np. awaria skutkująca zniszczeniem starshipa albo super heavy. Mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę Elon Standard Time i dodać jakiś rok może dwa lata do tego 2022 roku.
@Manah: na razie są na tak wczesnym etapie testów że nie rozumiem jak ktoś może może przewidywać orbitę w '21 lub '22.Niech zrobią chociaż suborbitę samym SS i wylądują to będzie można zacząć wróżyć co do dat.Dzisiaj jest to kompletnie bez sensu.
Mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę Elon Standard Time


@dzangyl: Obecny harmonogram testów jest dobrych kilka miesięcy przed estymacjami Muska odnośnie dat kluczowych kamieni milowych Starshipa. Podejrzewam, że sam Musk był zaskoczony tym, jak świetnie SN8 radził sobie w kontrolowanym spadku i przy manewrze pionizowania na ziemią.,
nie rozumiem jak ktoś może może przewidywać orbitę w '21 lub '22.


Orbita w 2022 to formalność, orbita w 2021 jest prawdopodobna.

Niech zrobią chociaż suborbitę samym SS i wylądują to będzie można zacząć wróżyć co do dat.


@wpt1: Niezawodne lądowanie Starshipa nie ma nic wspólnego z wynoszeniem ładunków na orbitę, ponieważ statek jest tańszy niż Falcon 9, nawet przy założeniu jego "jednorazowości". A jakby np. lądował co drugi raz bez
@texas-holdem: czy masz na myśli tą "makietę" która ma służyć do testów jego transportowania? Wykluczyłem to, bo skoro nie będzie latał, to tylko egzemplarz testowy do przemieszczania z punktu A do punktu B.

Obecny harmonogram testów jest dobrych kilka miesięcy przed estymacjami Muska


@texas-holdem: wiem i mimo tego będę brał poprawkę na Elon Standard Time, tak uczy doświadczenie.
Sama Rosja potrafi jedną misją wysłać ponad połowę tego co SpaceX przez całą swoją historię.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: że co? Xd Skąd masz takie dziwne i absurdalne informacje? Taka rakieta nawet nie istnieje.
Same tylko starlinki wazyly juz ponad 350 ton.

I tamten uzytkownik napisal prawde, w 2020 roku SpaceX wyslalo wiecej ton niz reszta swiata. wazna uwaga - ton - a nie misji. Same Chiny wyslaly wiecej misji niz SpaceX ale o
czy masz na myśli tą "makietę" która ma służyć do testów jego transportowania?


@dzangyl: To istnieje "tylko na papierze", czy istnieje pełnowymiarowa jego wersja do przetestowania wszystkich procedur przed startami BN2, który będzie z kolei gotowy pewnie w maju?
W tym roku SpaceX ma odpowiadac za nawet.75% calej masy wyslanej w kosmos.


@GokuMK: Jeśliby osiągnęli orbitę Starshipem w tym roku, to nawet >90% staje się możliwe. Co brzmi faktycznie dość abstrakcyjnie, ale Musk słynie z urzeczywistniania tego rodzaju abstrakcji. Rakietowe silniki w nowym Roadsterze, którego każdy będzie mógł sobie normalnie kupić, też wydają mi się absurdalnym pomysłem, a jednak.
Podejrzewam, że sam Musk był zaskoczony tym, jak świetnie SN8 radził sobie w kontrolowanym spadku i przy manewrze pionizowania na ziemią.,


@texas-holdem: Czemu tak podejrzewasz? Bo ja pamietam jeszcze 2019 starship update prezentacje pod Mk1 gdzie Musk mowil ze za 3 miesiace 20km lot a potem next step Orbital. Więc?

Jeśliby osiągnęli orbitę Starshipem w tym roku, to nawet >90% staje się możliwe


@texas-holdem: masz namiar na jakieś konkretne dane