Wpis z mikrobloga

Ostatni mój post odnośnie pieczenia własnego chleba wywołał dość żwawą dyskusję, nazwano mnie nawet januszem za to że piekę swój chleb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zdjęciu po lewej kupiony dzisiaj chlebek żytni na zakwasie z kiełkami zbóż. Po prawej chleb żytni na zakwasie z kiełkami zbóż z własnego wypieku. Różnica w cenie 2,50. O wielkości i smaku nie wspomnę.

Jeśli jesteście chętni otrzymać pełen przepis na własny chleb na zakwasie od A do Z - zapraszam do plusowania, postaram się też zawołać.

#gotowanie #gotujzwykopem #bojowkapiekarska #oszczedzanie
Gnojowisko3000 - Ostatni mój post odnośnie pieczenia własnego chleba wywołał dość żwa...

źródło: comment_1616866786DBK00ElBaKbIjmZAELj51S.jpg

Pobierz
  • 60
@Gnojowisko3000: inaczej wyglądałaby cena Twojego wypieku gdybyś musiał z niego utrzymać dom, pracowników itd. Oczywiście może nie wyraziłem się jasno - bardziej tłumaczę czemu chleb sklepowy jest mniejszy, gorszej jakości, a przy tym droższy. Dla tego porównywanie nie ma sensu, ale jeśli masz czas i sprawia Ci to przyjemność to oczywiście trzymam kciuki za dalsze wypieki :)
@Gnojowisko3000: i prąd/gaz, akurat to jest często największy koszt. Jak na początku pandemii piekłem wlasny chleb co 3 dni czyli wychodzi 10 bochenków na miesiąc to rachunek wzrósł mi o 50zł, czyli wychodzi dodatkowe 5zł na bochenek.