Wpis z mikrobloga

Ostatni mój post odnośnie pieczenia własnego chleba wywołał dość żwawą dyskusję, nazwano mnie nawet januszem za to że piekę swój chleb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zdjęciu po lewej kupiony dzisiaj chlebek żytni na zakwasie z kiełkami zbóż. Po prawej chleb żytni na zakwasie z kiełkami zbóż z własnego wypieku. Różnica w cenie 2,50. O wielkości i smaku nie wspomnę.

Jeśli jesteście chętni otrzymać pełen przepis na własny chleb na zakwasie od A do Z - zapraszam do plusowania, postaram się też zawołać.

#gotowanie #gotujzwykopem #bojowkapiekarska #oszczedzanie
Gnojowisko3000 - Ostatni mój post odnośnie pieczenia własnego chleba wywołał dość żwa...

źródło: comment_1616866786DBK00ElBaKbIjmZAELj51S.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • 5
@Gnojowisko3000

Amortyzacja, koszty, koszt godziny pracy,

To tak jak sprzątanie przed świętami

Wolę zapłacić 100zl za wysprzątanie całego mieszkania. Niż spędzić cały weekend na praniu, trzepaniu dywanu, odkurzaniu, myciu okien, wycieraniu kurzy itd

Mój czas więcej jest wart i potrzebuje wypocząć w weekend a nie sprzątać xD
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: kurczę ja tak uwielbiam piec chleb, zawsze mi smakuje i uważam że jest super, jak kogoś poczęstuję to też chwalą, ale jakoś nie mogę przekonać do tego mojego niebieskiego ( ͡° ʖ̯ ͡°) zawsze mówi, że mój chleb smakuje jak placek i z piekarni lepszy bo ma więcej dziur i pulchniejszy. Już nawet na amoniaku próbowałam robić, jakieś spulchniacze cuda niewidy ale nic xD a ja
  • Odpowiedz
obawiam się, że pominąłeś roboczogodziny niezbędne do kultywacji zakwasu


@kinasato: Godziny owszem, ale roboczogodziny nie. Zakwas zasadniczo robi się sam, faktycznego babrania się jest na minutę, tyle że potem 12 godzin czekania (jeśli od zera, no to 3 dni czekania).
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000 widzę, że walczysz dalej :) ja dziś upolowałem chlebek w piekarni i się utwierdziłem w przekonaniu, że pieczenie nie ma dla mnie większego sensu. Chleb z dobrej piekarni jest dla mnie lepszy, bo w sumie czemu miałby nie być? Mają lata doświadczeń i porządny sprzęt. Oczywiście sama satysfakcja z upieczenia chleba i zapach na chacie to coś czego nie da się kupić :) Próbuj jakieś pszenno żytnie i wołaj jak efekty.
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: rozumiem że uważasz że smak domowego chleba jest bez porównania lepszy dla Ciebie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam dużo piekę chlebów na samych drożdżach, na zakwasie żytnim oraz zakwasie plus drożdże. Na pewno domowe wypieki smakują inaczej ale po czasie nie jestem w stanie jasno określić czy wszystko jest LEPSZE niż z tradycyjnej piekarni z chlebami >5 PLN. Nie mam przecież takiego pieca wyciągającego takie temperatury,
  • Odpowiedz