Wpis z mikrobloga

@Fan_Morawieckiego nie wiem czy przeczytaleś to co napisałem, ale nic takiego nie sugerowałem.
Jedyne co można wydedukować z mojej wypowiedzi (i nadal się pod tym podpisuję) to to, że - im wyższe IQ tym wyższe prawdopodobieństwo bycia ateistą.

Gdybyś brał udział w konkursie, w którym twoim zadaniem byłoby wskazanie ateisty (przy założeniu, że losowo wybrano jednego ateistę z puli wszystkich ateistów na świecie i losowo wybrano chrześcijanina z puli wszystkich chrześcijan na
@Majku_
Ja nie mówię, że w biblii nie można znaleźć nic wartościowego. Jeśli ktoś podchodzi do tej książki w bardziej filozoficzny sposób i chcę z niej coś wyciągnąć #!$%@?ąc od wiary to spoko, ale biblia to nie książka filozoficzna, w wypadku której normalnym jest, że możemy nie zgadzać się z jej twórcą. Biblia to księga natchniona - słowo boże, a więc nie powinno w niej być żadnych sprzeczności i braków w rozumowaniu
@Prof_Memologii: zarówno masz rację, jak i jej nie masz. Oczywiście Biblia to księga natchniona i nie powinna mieć błędów. Ale z jakiegoś powodu ma. Była przepisywana, tłumaczona, nierzadko też przeinaczana. Ksiądz, biskup, a przede wszystkim papież powinien być zaś wzorem cnoty i świętości, a jak wiemy z czasów dzisiejszych, a zwłaszcza z historii, zwłaszcza papieże miewali z tym różne problemy. W takim razie co jest grane? Co poszło nie tak? Być
@Prof_Memologii: no czy cie umocnilo w wierze,
- byłem wierzący przed czytaniem, ale to bardziej z racji tego, że byłem wychowywany w takiej wierze, jednak zawsze ciekawiło mnie co tak naprawdę jest w Bilbii, a nie tylko wierzyć na słowo księdzu. Zachęciła mnie do tego w sumie katechetka, która wkurzała mnie tym, że nie potrafiła mi odpowiedzieć na moje pytania, więc sięgnąłem do źródła :) Nie umocniło mnie, a raczej zmieniło
@Dariel
"Nie umocniło mnie, a raczej zmieniło postrzeganie religii."
-moglbyś więcej powiedzieć na ten temat, bo to dość ciekawe

Pierwsze błędy jakie mi teraz do głowy przychodzą to księga rodzaju i stworzenie świata. Rozumiem, że tak samo jak wiele innych rzeczy w biblii stała się ona metaforą, ale nawet nazywanie tego tekstu metaforą w żaden sposób go nie broni. Zobacz sobie jaka tam jest kolejność tworzenia świata - ziemia przed światłem, rośliny
@Prof_Memologii: przede wszystkim zrozumiałem, że kościół to nie jest kamienny budynek a wspólnota ludzi. Obecnie to odeszło bardziej do sytuacji że kościół to nie tylko wspólnota ale i budynki, świątynie, samochody, itd. Dlatego też uważam, że obecny kościół ma dużo problemów i za bardzo odszedł od tego co jest w Biblii (chociażby fragment jak Jezus wściekły wyrzuca kupców ze świątyni - u nas to sami zakonni sprzedają wszystko w kościele i