Wpis z mikrobloga

Polecam Nylock Mod dla #prusa - wyniki przed i po picrel. Według tutoriali dało się zejść niżej ale nie miałem pod ręką podkładek nylonowych i użyłem metalowych co nie było najlepszą decyzją, gdybym robił to jeszcze raz to bym jednak zamawiał właściwe podkładki.

Ogólnie to sztuka dla sztuki trochę bo ta krzywizna przeszkadzała tylko przy modelach na cały wymiar płyty, no ale teraz to mógłbym zadrukować cały obszar i by nic nie odlazło ( ͡ ͜ʖ ͡) Łatwiej też się kalibruje pierwszą warstwę bo tam chyba odczyty PINDY nie były brane pod uwagę i początek tej ścieżki kalibracyjnej był inny na początku niż na końcu.

#druk3d
aso824 - Polecam Nylock Mod dla #prusa - wyniki przed i po picrel. Według tutoriali d...

źródło: comment_1617209715eLGKp2sLY55kUBzWoNA6bi.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aso824: robiłem nylon mod 2 razy.

Pierwszy na metalowych a potem kupiłem nylonowe.
Z mojej obserwacji nie ma wielkiej różnicy.

Czy miałeś też tak że wyniki przy każdym kolejnym poziomowaniu się zmieniały? U mnie to była trochę walka z wiatrakami.

Na ilu punktach robiłeś poziomowanie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demos7enes: tak, identyko, stąd stwierdziłem że na razie odpuszczam dopóki nie sprawdzę czy nie mogę poprawić śrub w ramie ją usztywniając - chociaż pewnie to nic nie da. Ogólnie to ciężko dokładnie kręcić, musiałbym sobie wydrukować jakiś śrubokręt z kątomierzem. No ale ten wynik mnie zadowala, wszystko działa git.

Dzięki za info o podkładkach, to nie będę rozkręcać żeby wymienić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aso824: przy nylon mod spędziłem kilka dni ( _) i powiem że tutaj jest tyle względnych ( np. śruby kręcą się z różną siła i juz tutaj wynik się rozjeżdża kompletnie) że szkoda życia.

Drugie to mam szafkę zrobiona ze stolików IKEA i choć pod drukarką leży płyta chodnikowa aby dociążać stół to jestem przekonany że ten stolik ma wpływ na poziomowanie.

Dokrecalem też z dużą siłą PINDE
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demos7enes: tylko po co tak się męczyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie przy tych odczytach jak w poście jest idealnie, dałem wydruk prawie na cały stół i nic nie odeszło
@Felonious_Gru: w Prusie domyślnie nie ma sprężyn w ogóle - są tylko dystanse, ale metalowe. Nylock mod to podmiana tych dystansów na śrubę z podkładką aby móc regulować dystans. Myślę że łatwiej w ten sposób niż szukać odpowiedniej długości tulejek silikonowych jak zapodałeś