Wpis z mikrobloga

@PanPrezesJohny: ah te mityczne koszta xD niektorzy mysla ze jak zarabiam np 10k i wezme auto w leasing 7k to zbijam jakiś magiczny podatek dochodowy a dalej w kieszeni zostaje 10k xD
  • Odpowiedz
@Aleksy1234: A ja słyszałem, ze aktualnie auta stoją na płacach a fabryki zamykają. Może przez zamkniete@fabryki aut mało i ceny się utrzymują. 1% to jak za darmo a na świecie nie ma nic za darmo woec zakładam ze albo taniej kupisz auto za gotówkę albo w leasing drożej. Ale mogę się mylic. Moje dane są ze stycznia 2020 kiedy chodziłem za autem intensywnie.
  • Odpowiedz
@fegwegw: XDDDD odnośnie leasingu na B2B bo co? Większość tak robi. Może nie każdy do aut 350k, ale jak ktoś ma płacić po 2k podatku od dochodu to woli wziąć auto w leasingu i mieć coś z tego.
  • Odpowiedz
@smokingcat: powodzenia w zakupie, ja w ostatnie wakacje wymieniałem auta(czerwiec, więc hulal jeszcze wiatr po salonach bo dopiero co lockdown nr 1 skończyli) takze jeszcze ponad rok do wymiany. Póki co GLC i CLA mi chodzą po głowie :P
  • Odpowiedz
@smokingcat: spoko, to podobny okres. Ja auto kupowałem na przełomie 2019/2020, w przypadku marki którą wybrałem rabat był taki sam dla os. fizycznych jak dla przedsiębiorców. Oczywiście dealer proponował swój leasing na chorych warunkach, ale bez problemu można było ogarnąć wszystko w dowolnym banku. Co do kosztu leasingu, to nie widzę innych, poza oprocentowaniem, które i tak w przeciągu roku widocznie spadło. Oczywiście zgadzam się, że są sytuacje w których duży
  • Odpowiedz
@korsek89: Ja od korony boje się jakiekolwiek ruchy robić (jestem panikarz finansowy) wiec bez żadnych wydatków jeszcze trochę (choć akurat moja branża ma się ok) to dmuchać na lodowate :) zazdro Tobie zmiany na lepsze w tak trudnym okresie. I jaj.
  • Odpowiedz
@bumbp: Nie wiem czy ogarnęłaś temat, ale widocznie nie. Nawet domyślam się czemu. Pozwól, że wytłumaczę: śmieszkujemy tu z młodych wykształconych, którzy żyją od pierwszego do pierwszego, bo połowę wypłaty przeznaczają na spłatę auta. Nie wiem o co się tak zesrałaś, skoro ani teraz, ani nigdy nie będziesz zarabiać 100 000 zł na miesiąc. Między innymi dlatego, że robisz te kretyńskie skróty typu "100k", czy "mc". Ile czasu zaoszczędziłaś na tych
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: No jesteś tylko randomem z pensja max 5k wiec pewnie niewielka pomyłka. Podtrzymuje ze gadanie o ludziach zastaw a postaw się przy autach za 350k to debilizm. Takiego auta nie dostaniesz ze swoją gownopensja. Sama rata wyjdzie kilka k. Poza tym ubexpieczenie to dodatkowe 5-10k
  • Odpowiedz