Wpis z mikrobloga

Tak jak pisałem wczoraj, przeszliśmy z żoną na #dieta za pomocą pudełek #optimalbox że strony www.optimalbox.pl, wersja diety to Standard. Jesteśmy osobami, które mają średnia lub wysoką aktywność treningową, wiemy, że Standard przeznaczony jest dla osób o niskiej lub umiarkowanej aktywności, ale teraz interesuje nas ujemny bilans kaloryczny.

Chciałbym tylko poprawić, że ja zamówiłem pudełka 2500 kcal a żona 1200 kcal.

Dzień 1

Dzisiaj pierwszy dzień i pierwsze #!$%@?, bo nie wiem jak liczą tam kalorie, ale już śniadanie i jego porcje mi nie pasują do tego co jest na kartce. Pudełka takie same, wypełnienie niemal identyczne, nie wiem gdzie ukryli ponad 200 kcal, ale zastanawiam się które pudło jest źle policzone.
Pobierz
źródło: comment_1617860267jL687any0nB7s3J7XXiDuO.jpg
  • 277
@haakenn: Ta korzystałem z tych kateringów dietetycznych i to jest ogólnie ściema. Dostałem od nich 2500 bo też chcę redukcję a normę dzienną mam kosmiczną i Ci powiem, że 2500 kcal i 2000 kcal a posiłki i porcje dokładnie takie same. Raz mi pisza, że 4 kromki chleba, wiadro sera białego i warzywa mają 400kcal - dokładnie tyle ile 3 łyżki owsianki ;D No niestety jak sam sobie nie policzysz to
@haakenn jadlem z optimala kilka miechów i odpadłem bo dłużej już nie mogłem wytrzymać. Wszystko na jedno kopyto gotowane. Bardzo daleko temu do zdrowego żarcia. Daj znać jak dostaniesz kiełbasę i musztardę xd
Raz mi pisza, że 4 kromki chleba, wiadro sera białego i warzywa mają 400kcal - dokładnie tyle ile 3 łyżki owsianki


@Grzabek: 400kcal to ponad 100g płatków owsianych, w zależności od konkretów te 4 kromki, ser i warzywa jak najbardziej mogą mieć 400 kcal albo i sporo więcej
@neoandrew: No ja się intensywnie tutaj drapię po głowie bo mocno pod wątpliwości wrzucam kaloryczność posiłków które mi były dostarczane. Mieli też tendencje wyrównywać kalorie ilością sosu np do jajecznicy. Porcja dla 2500 kcal i 2000 kcal jajka była dokładnie taka sama, ale ilość sosu którego dodali do pojemnika obok już się różniła. Tak więc 100kcal majonezu więcej na śniadanko, elegancko ;D
Chyba kazdy catering dietetyczny wali w #!$%@?. Jakiś rzecznik powinien w końcu z tym rakiem zrobić porządek. 2 liście sałaty 3 plastry gruszki: cyk 600kcal i co im zrobisz :)))
@haakenn: znajomy prowadzi takie diety (kiedyś był to bardzo dobry dla niego biznes) i wie co nieco o branży. Podobno większość rynku posiada jedna firma z pomorza, która sprzedaje to samo pod wieloma różnymi nazwa (i bardzo tanio do tego, bo ciężki hurt tam leci). Ogólnie z kalorycznością to jest lecenie w ch.

Ja również próbowałem pudełek - jadłem przez tydzień dietę 2000kcal za 72zł/dzień i nie polecam nikomu. W czwartek
@haakenn: o kurde, w Szczecinie firma fitboxy identyczne opakowania, naklejki i styl drukowanego menu...jedzenie w tym samym stylu. Ogólnie dramat. Wychodzi, że niektóre te dietfirmy to z jednego gara wychodzą.
Z tymi pudełkami to jest tak, że wyliczasz sobie hmmm 20-25 zł posiłek jest spoko, potem okazuje się że w co drugim posiłku coś Ci nie smakuje i dupa, musisz dojadać. W tych posiłkach nie ma opcji wybrania, że nie lubię: pora, śledzi, białego pieczywa itp itd. A potem trzeba to wyrzucać.