Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Mam okazję okazyjnie kupić pagórkowatą ziemię rolną cena po znajomości jest bardzo niska. Wynika to też z kiepskich warunków do upraw, bo teren jest trudny i ciężko się tam jeździ ciągnikiem. Wygląda to mniej więcej jak na tym przykładowym losowym zdjęciu z neta tylko gorzej. Mój pomysł na wykorzystanie tej ziemi jest jednak zgoła inny. Chciałbym zrobić tam tor offroadowy do lekkiego upalania w terenie, lekkie bo nie dla zmot i bez topienia w błocie. Do tego potem jakiś budynek do spotkań integracyjnych, ale najpierw sam teren do wjazdu za opłatą i ganiania po wyznaczonej pętli. Jakiś automat do mierzenia czasów, być może sklep z gratami offroadowymi i oczywko laweta XD całość około 15 km za miastem. Ma to w ogóle sens?

#pytanie #samochody #motoryzacja #offroad #4x4 #rolnictwo #nieruchomosci #inwestycje #biznes
pogop - Mam okazję okazyjnie kupić pagórkowatą ziemię rolną cena po znajomości jest b...

źródło: comment_1617907349t6tThFjqoOWCWRaEza5Z7x.jpg

Pobierz
  • 27
@pogop: Może zacznij od pozwoleń na taką działalność w tym miejscu. Zorientuj sie gdzie w okolicy jest podobny tor. Pomysł wygląda interesująco, promocja bedzie w postaci użytkowników tego toru którzy będą kręcić filmy na swoje kanały.
@pogop: pomysł spoko, ale ile będzie kosztował wjazd? Co z toaletą? Co z ubezpieczeniem jak komuś się coś stanie? Jest dość dużo czynników które musisz spełnić i nie załatwisz sobie tego umową/regulaminem. Do tego sąsiedzi czy nie będą pod górkę robić i jakieś urzędy. Walcz działaj, jak wypali to z chęcią wpadne :p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drail: @BajerOp: @BillyGugu: @Piskariota: sąsiadów praktycznie brak, toaleta by musiała oczywiście być, ale się jeszcze nie orientowałem jak. Dojazd z drogi wojewódzkiej w ogóle. Cena za wjazd to pojęcia nie mam jeszcze, ale powinno być tanio, wszystko zależy jednak od rzeczonego ubezpieczenia. Kwestia zmiany z ziemi rolnej na użytkowaną w taki sposób, to podstawa, a wszystko zależy od woli urzędnika. Od tego bym zaczął w ogóle przed ewentualnym
@pogop: zrób sobie jakiś biznes plan, bo większość torów jest na zasadzie "znajomy ma koparkę" i to jakoś utrzymują. Na jednym torze motocrossowym właściciel zainstalował sobie automat do płatności - też jakieś rozwiązanie żeby obsługi nie zatrudniać