Wpis z mikrobloga

Mircy właśnie zostałem uświadomiony , że przekręcił mnie mechanik.

W zeszłym roku oddałem samochód na wymianę wtrysków i ustaliłem z mechanikiem że zakładamy nowe ze sklepu boscha - koszt 4*1000pln + jakaś drobnica(szpilki podkładki itd) + robocizna -> 5800 (mam paragon). Ostatnio pojawiły się problemy z podkładką pod wtryskiem i oddałem samochód do innego mechanika w innym mieście. Przy okazji sprawdzania wtrysków okazało się, że dysze w tych wtryskiwaczach są od innego modelu silnika, a data produkcji samych wtryskiwaczy to 2006 rok - serwis Boscha(ten u którego teraz stoi auto) twierdzi, że są to wtryski regenerowane i jest w stanie wystawić mi taką opinię na papierze (koszt regeneracji wtrysku to 500-600pln czyli różnica +-2k od tego co zapłaciłem + jazda z niewłaściwym wtryskiem/dzyszą może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika - chociaż na szczęście podobno wszystko spoko).

Może ktoś ma pojęcie jak podejść do tematu żeby od tego nieuczciwego mechanika odzyskać przynajmniej różnicę w kwocie?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #poradyprawne #prawo #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@4--4: Niech ci ten serwis, który stwierdził, że co innego jest zamontowane napisze tą opinię o której mówisz. W przypadku postepowania w trybie uproszczonym, można wtedy elegancko przesłuchac majstrów z tego zakładu, i może nie trzeba będzie powoływać biegłego.

A tak pozatym, to oświadczenie o niewłaściwym wykonaniu umowy, wraz z żadaniem naprawy i czekać na rozwój sytuacji.
@4--4: Jeśli te wtryski mają numery seryjne i pokrywają się z numerami na fakturze, którą on tobie wystawił lub po tych numerach możesz dojść że on je kupił to sprawa o oszustwo jest prosta.
Jeśli nie ma numerów seryjnych to jego prawnik powie, że warsztat założył według umowy nowe, a ty udowodnij że ich nie zamieniłeś na regenerowane, a te nowe sprzedałeś na Allegro.
Z mojego punktu widzenia to postraszył bym
@Nazirek @PiotrFr @Szkodnik1 dzięki za pomoc, wybieram się pogadać z tym mechanikiem w przyszłym tygodniu. Na rachunku nie ma niestety numerów seryjnych więc po pierwsze "postraszę prawnikami" i zobaczę czy jakoś się dogadamy, jak nie to faktycznie zwrócę się do jakiegoś prawnika w celu konkretnej konsultacji.