Wpis z mikrobloga

Mireczki, stanąłem przed problem jakiego wcześniej nie uświadczyłem; przeprowadziłem się na nowe mieszkanie, sąsiedzi z góry mają małe dzieciaki, ich główną rozrywką jest bieganie po całym mieszkaniu, hałas jakby stalowe szafy po schodach zrzucali ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Mój pies się boi (rozkminia pewnie, że to burza lub inne fajerwerki ), sublokatorka pracuje zdalnie i też jej to przeszkadza. Babce zwracałem uwagę, prosiłem o trochę ciszy, jednakże zostałem olany ciepłym, bo przecież "jak tu uciszyć małe dzieci???" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stanęliście kiedyś przed takim problemem? Jakieś dobre rady?

#dzieci #sasiedzi #mieszkanie #wynajem #patologiazmiasta
  • 143
@QvintvsCornelivsCapriolvs: jest to problem, stykam się z nim także. Usiłuję zbudować koalicję z tych, którym to jeszcze przeszkadza i pójść do sąsiada grzecznie go uświadomić, że nam to przeszkadza. Jeśli to nie wystarczy to są na to jakieś tam paragrafy, o zakazie immisji, trzeba będzie zbierać dowody - rozmowy z sąsiadem, wzywanie policji itd. Tak to widzę, ale chętnie poczytam co inni na to.
@ygreko: z kaszojadami nie wygrasz, musiałbyś zrobić blok dla singlów. Chcesz ciszy idź mieszkaj na wieś na odludzie, takie uroki mieszkania w blokach że słyszysz jak Jóźwiak spod 3 #!$%@? żonę, Brajanek spod 7 ogląda na cały regulator ''Jedynkowe przedszkole'' a ta stara Grzelakowa spod 12 codziennie gotuje flaki, podroby i bigosy i #!$%@? na całej klatce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@QvintvsCornelivsCapriolvs: rozumiem Twój ból, ale niestety, jeżeli chcesz spokoju to sobie wynajmij domek, zamiast mieszkać z innymi ludźmi dookoła. Dzieci biegają i tupią. Prędzej psu wytłumaczysz, że to nie burza, niż oduczysz dzieci biegać. Zrób kiedyś test, zrób sobie dziecko i wychowaj je tak, aby było ciche i nie biegało/skakało/krzyczało/rzucało itd. Jak wyobrażasz sobie postępowanie takie rodzica, który miałby rozwiązać Twój problem? :) Za bieganie kara? Kąt? Szlaban na klocki? Czy
@wnocy: "Zrób kiedyś test, zrób sobie dziecko i wychowaj je tak, aby było ciche i nie biegało/skakało/krzyczało/rzucało itd. Jak wyobrażasz sobie postępowanie takie rodzica, który miałby rozwiązać Twój problem? "

No dlatego OP i inni ludzie nie ma dzieci bo chcą żyć w spokoju. To, że ktoś inny postanowił zrobić sobie skrzata nie usprawiedliwia go przed tym, aby nie przeszkadzał innym. Identyczna sytuacja by była jakby popiół z papierosów od sąsiada