Wpis z mikrobloga

17 lat od wejścia do Unii i jedyne co macie w młodym wieku, to kredyt na całe życie, wynajem klitki 30-35m2 lub dzielenie mieszkania z obcymi ludźmi. O pensjach nie wspominam, bo żeby dobrze zarabiać trzeba być albo z IT, albo mieć +30 lat i długi staż #!$%@? za półdarmo wraz z dyplomami. W gratisie zryta psychika.

Zrobili sobie tutaj z nas kolonie niewolników i osadzili swoich konsulów do trzymania nas za mordę, a wy jeszcze im w dupę wchodzicie XD

#nieruchomosci #pracbaza #takaprawda #bekazpodludzi #uniaeuropejska #polakicebulaki #bogactwo #heheszki
  • 180
  • Odpowiedz
nigdzie tak nie stwierdziłem, podałem tylko przykład, że kierowanie się wyłącznie wzrostem PKB może być złudne i podałem przykład z miliarderem, który pomnaża swój kapitał.


@Paruwkowy__Skrytorzerca: Pisaliśmy o zarobkach z lat '90 i przełożeniu utrzymania tamtego systemu do dzisiejszych czasów, a nie o jakości wskaźnika PKB.
  • Odpowiedz
zadałem proste pytanie i czekam aż odpowiesz.


@Paruwkowy__Skrytorzerca: tylko po co odpowiadać komuś takiemu jak ty? kultura osobista? chociażbyś się starał. poza tym, po co dyskutować z kimś kto nie chce.

ale dobra. Nie bede ci na nic odpowiadał, bo to głupota. Ale, zadaj sobie pytanie, która skrajność jest lepsza.
#!$%@? i dorobienie się czegoś?

Czy #!$%@? we wszystko, bo pańśtwowe i bycie najbiedniejszym państwem w UE.
Nie odpisuj.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Ile ty masz lat, że piszesz takie brednie? xDDDD

17 lat temu to w Polsce B ludzie potrafili harować za 350 zł miesięcznie i jeszcze się cieszyć, że mają pracę przy 20% bezrobociu.

Mój ojciec pod koniec lat 90-tych rozmawiał z dyrektorką podstawówki z pewnego miasta powiatowego. I ona się żaliła, że nie było tygodnia żeby jakieś dziecko nie zasłabło z głodu, bo nieraz jedynym posiłkiem był zalewany wodą
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: a wiesz co się działo przed wejściem do Unii? Młodzi ludzie mieszkali z rodzicami, a jak potrzebowali coś kupić to brała to na kredyt babcia, która jako jedyna w rodzinie miała stały dochód z emerytury, bo pozostali na zlecenie albo czasowych na pół roku.
Znajoma pracowała ok. 2001 roku u Janusza w sklepiku - miała w miesiącu wolne dwie niedziele, a tak to codziennie od 6 do 18 - to
  • Odpowiedz
A przed 2004 Polska to była kraina mlekiem i miodem płynąca? Zresztą wystarczy popatrzeć na sam wykres, że największy przyrost PKB mieliśmy po wejściu do UE


@Zaid: nawet zimbabwe miałoby cud gospodarczy jakby ktoś z zewnątrz sypnął im kasą na inwestycje
  • Odpowiedz