Wpis z mikrobloga

Co polecacie na #spotify do nauki angielskiego? Może być od podstaw

Myślałem, żeby z 30 minut dziennie w samochodzie słuchać jakiegoś polskiego podcastu o tym plus czytanie zagranicznych stron.

Mam 33 lata i angielski kojarzę jako tako. Przez wiele lat nie korzystam więc nic nie pamiętam praktycznie.

A i oglądanie filmów, granie w gry gówno daje w moim przypadku

#angielski
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kiedys_Mialem_Fejm: jak oglądanie filmów nic nie daje (co w sumie zrozumiałe, bo nie da się nauczyć języka biernie), to podcasty też nie pomogą.
Zacznij od Duolingo czy memrise, przynajmniej nauczysz się słówek i osłuchasz z wymową (przy okazji sobie powtarzaj). Ewentualnie dopiero potem jakieś podcasty + książka do gramatyki
@joolekk: @Kiedys_Mialem_Fejm: mi najwięcej dał Profesor Henry. Tylko nie nauka słówek solo, ale całych zdań. Lepiej się zapamiętuje słówka w kontekście, a poza tym wiesz jak ich użyć. Ten system tak się wkręca w mózg, że budzisz się rano i pierwsze co masz w głowie to zdania, które przerobiłeś. To zdarza mi się nawet teraz, a kurs skończyłem kilka lat temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xmadesio: nie twierdzę że nie da się tak nauczyć angielskiego.ja ucząc się po liceum jeszcze 1,5 około 2h w tygodniu stwierdziłem że to bez sensu bo nie było gdzie ćwiczyć tego języka naturalnie-tylko na wakacjach tak naprawdę sobie ćwiczyłem a to 1tydz w roku:) dlatego jak ktoś ma się uczyć żeby go później nie używać to niech poświęci czas na coś co może się bardziej przydać