Wpis z mikrobloga

@altruistyczny: Czyli rozumiem że Dwarf Fortress to najlepsza gra na świecie bo jest złożona i nie kolorowa? Zawsze mam beke z takich Bomerów którzy uważają ze Hoi3 jest lepszy bo miał więcej mechanik niż Hoi4. Zgodzę się że surowce, konsumpcja, embargo było interesującym rozwiązaniem w przeciwieństwie do fabryk cywilnych/wojskowych w Hoi4 , ale niestety biorąc pod uwagę całokształt to Hoi3 w stosunku do Hoi4 jest tragiczne. Jest przekombinowany w niektórych aspektach
@Hakunamatata57: XDDD Nie, chodzi mi o to, że Paradox zamiast postawić na przyjemniejszą rozgrywkę uprościł ją do tego stopnia, że cała gra sprowadza się do naciśnięcia przycisku ofensywy. Z uproszczenia i zautomatyzowania gry nie wyniknęło nic dobrego zamiast upośledzenia silnika z poprzedniej epoki. HOI 4 przyjął się dlatego, że jest banalnie prosty, kolorowy i przejrzysty. Cierpi na tym imersja, poziom trudności i sama gra. By zdesantować się do Wielkiej Brytanii wystarczy
@altruistyczny: Właśnie jak ktoś dwa razy zagrał w Hoi4, to może mu się wydawać ze cała walka sprowadza się do kliknięcia przycisku ofesywy, wbrew pozorom w Hoi4 jest dużo mikro zarządzania jednostkami, szczególnie na modzie Expert Ai. Sama gra daje wybór czy chcemy się w to bawić czy zostawić komputerowi i na tym polega jej sukces, jest klarowna i czytelna w przeciwnieństwie do Hoi3. Tylko mi nie mów że w Hoi3