Wpis z mikrobloga

Jak uruchomić tryb awaryjny kiedy podczas uruchamiania kompa mogę wejść tylko do biosu (jak wciskam f11 czy tam f8 i wybieram uruchom tryb awaryjny to przez chwilę ładuje a potem pstryk i uruchamia się od nowa). Ogólnie mam jakiegoś wirusa po zalogowaniu się przez 5 sek widzę pulpit a później wszystko gaśnie i robi się czarny albo biały ekran. Nie mogę uruchomić menadżera zadań żeby sprawdzić procesy bo ekran jest wciąż biały. Chciałem spróbować w trybie awaryjnym ale nie mogę go uruchomić.

System operacyjny: Windows 7

#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #wirusujo
  • 10
@entaroadun:

Trzeba:

Kupić nowy komputer!


Przeinstalować Windowsa.



A tak na serio:

- tryb awaryjny to przy uruchamianiu klawisz F8,

- nie grzebałeś nic w BIOSie? (może coś z nieobsługiwaniem AHCI/SATA i trzeba ustawić w BIOSie emulację IDE),

- zanim zaczniesz kombinować to: jakiś linux LiveCD i zgraj ważne dane,

- LiveCD z antywirusem i dalej ktoś zobaczy ;P
@mk321: Nie umiem zgrać ważnych danych, bo ekran jest czarny albo biały. Nic nie mogę zrobić, f8 nie działa. Tryb awaryjny udało mi się (spróbować) włączyć tylko raz, ale to po tym jak wyłączyłem kompa z zasilania i wtedy się pokazało do wyboru albo uruchomić z naprawą albo awaryjny albo normalnie. Wybrałem awaryjny ale pomieliło trochę poczym zrestartowało kompa i znowu uruchomiło normalnie i zaraz biały ekran i dupa, nic nie
@entaroadun: Widzę masz dostęp do komputer i internetu. To poczytaj w necie jak zgrać dane z padniętego systemu, jak nie umiesz.

Na szybko:

1. Ściągasz obraz płyty stąd: http://www.hirensbootcd.org/download/

2. Wypalasz na płycie (za pomocą Nero czy co tam masz, pamiętaj, ma to być opcja typu "Nagraj OBRAZ na płytę").

3. Wkładasz tą płytkę tak jakbyś instalował Windowsa.

4. Włączy ci się menu to wybierasz: Mini Windows XP.

5. Znajomo? To
@mk321 @orchis1565 @Wapniak : nie mam dostepu do internetu, to jest na innym komputerze. Z tamtego nie moge nic zrobic, powtarzam CZARNY/BIAŁY ekran i nic. Na 5 sekund pokazuje się pulpit.

Ok tak czy inaczej mogę to zrobić z tego kompa, czyli innej opcji jak przeinstalowanie i format nie ma? Dzięki za odpowiedzi.
@entaroadun: Tak. Jak nagrasz na płytę np. tego Hirena, to tylko to będzie uruchomiony system (z tej płytki). I co masz na dysku to wszystko jedno. Dlatego to jest niezawodny sposób (możesz mieć Windows 7, XP, linuxa, może nawet nie działać itd). Po prostu wejdziesz na dysk (jak na np. pendriva) i skopiujesz sobie pliki.