Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dzisiejszą konferencję Tuska i między wierszami zrozumialem, że CPK nie powstanie. Ja rozumiem, że PiS jest zły i niedobry, ale sama idea powstania tego projektu jest jak najbardziej sensowna (polecam np. film Good Times Bad Times albo wywiad z byłym prezesem LOTu na kanale didaskalia - linki na końcu wpisu). Nie przekonuje mnie argument Tuska, że rzekomo inwestycja ma wynieść aż 300 mld złotych. Tak samo nie przekonają mnie opinie ekspertów, których wiarygodność będzie wątpliwa, a będą zapewne podstawą do porzucenia tej inwestycji).

Czy aż tak bardzo wszyscy są zaślepieni nienawiścią do PiSu, że nie potrafią oddzielić polityki od interesu Polski? Żeby było jasne nie byłem za pisem i uważam, że nie było bardziej szkodliwej partii w historii Polski. Niemniej jednak trzeba patrzeć krytycznie na ręce każdej władzy, kierując się interesem Polski. I zanim zacznie się lawina hejtu na mnie, "pisowca" - czy naprawdę chcecie być dalej w tyle za Zachodem? Czy chcecie jechać specjalnie na lotnisko do Niemiec? Czy podoba wam się pękające w szwach lotnisko Chopina? Czy podoba wam się wykluczenie komunikacyjne w Polsce? Czy podoba wam się jakość połączeń dróg w kraju?

Jeszcze zobaczycie, że nie powstanie u nas tak długo wyczekiwana elektrownia atomowa, skoro pojawiają się idiotyczne dyskusje nad zmianą lokalizacji tej inwestycji. Jeśli ktoś naprawdę myśli że wiatraczki i panele zapewnią prąd, to mocno się zdziwi. Nie potrafię zaakceptować faktu jak te wszystkie partie mają w dupie dobro naszego kraju. Dlatego zachęcam wszystkich do krytyki każdej władzy. 15 października jest dniem kiedy w Polsce narodziło się społeczeństwo obywatelskie. Moim zdaniem to był prawdziwy cud, ale to wciąż za mało, aby w tym kraju cokolwiek się zmieniło. Nie pozwólmy aby PO (albo koalicja 15 października jak to woli) wmawiało nam, że nie da się zrealizować ambitnych projektów, dzieląc nas jednocześnie. Pamiętajcie że władzy nie zależy na tym, aby wam było dobrze. To dobitnie pokazały rządy PiS. Każdą władzę trzeba bić po łapach, gdy zaczyna się odklejać.

Wiem, że to trochę megalomańskie z mojej strony, ale chciałbym, aby ten wpis zyskał rozgłos na wykopie. Celem tego wpisu jest rozpoczęcie dyskusji nad przyszłością tego kraju. Chciałbym też aby nowa władza zrozumiała że dostała ogromny kredyt zaufania od wyborców (głównie młodych!), którym zależy na rozwoju kraju. Oczywiście do niczego nie zmuszam.

https://youtu.be/sE9Go2WrLYI?si=qSF-MwfufaDkX6CQ - Good Times Bad Times

https://youtu.be/-XgiG7ldjaI?si=_F2GjoaDpxzbwL-C
Didaskalia

#cpk #elektrowniaatomowa #pis #po #koalicjaobywatelska #tusk #polityka
metjumakk - Obejrzałem dzisiejszą konferencję Tuska i między wierszami zrozumialem, ż...

źródło: temp_file6519427268209697496

Pobierz
  • 131
A pozniej jeden z drugim pierd ze na zachodzie to je super nie to co tutaj


@Sebastix: Taa, Niemcy już też budowali takie megalotnisko pod Berlinem - które zajęło im o 10 lat więcej niż planowali i kosztowało miliardy euro więcej niż planowali.

Wy nie rozumiecie, że megaprojekty to wyglądają fajnie na zdjęciach na potrzeby propagandy, a nie są użyteczne w rzeczywistości? To nie tylko trzeba zbudować, ale też utrzymać.

I
@metjumakk
Sama idea CPK jest jak najbardziej słuszna, ale widząc jak PiSowscy dostają białej gorączki gdy nowa władza tylko o tym projekcie wspomni, jestem przekonany że tam się szykował wałek tysiąclecia. Widząc jakie miliony szły z Ministerstwa Sprawiedliwości na kościół czy inne fundacje (o których jedyne wzmianki jakie można znaleźć, to to że powstały) i skowyt na każdą wzmiankę o CPK (niczym "łapy precz od Jana Pawła!1!!" ( ͡º ͜ʖ
czy naprawdę chcecie być dalej w tyle za Zachodem? Czy chcecie jechać specjalnie na lotnisko do Niemiec? Czy podoba wam się pękające w szwach lotnisko Chopina? Czy podoba wam się wykluczenie komunikacyjne w Polsce? Czy podoba wam się jakość połączeń dróg w kraju?


@metjumakk: Na każde z tych pytań można odpowiedzieć "nie" i wciąż być przeciwko CPK
I wbijcie sobie do pustych łbów, że audyty CPK to nie to samo co likwidacja projektu - ale może zmienić się np. skala, czy ten idiotyczny pomysł by KDP była scentralizowana i miała szprychy po #!$%@?, zamiast sieci połączeń między dużymi miastami w całym kraju (a nie tylko z i do Wawy).


@WaveCreator: a może byś kolego zapoznał się zwyczajnie z tym konceptem, zamiast rzucać takimi chochołami? Pomysł scentralizowania ruchu kolejowego