Wpis z mikrobloga

@zarowka12: Juz drugi raz tu jesteś by uratować. Rzutowanie pomogło wtedy ! Aż bym Ci dał jakiegoś wykop gold. No waśnie nie tym razem, ekran bez podświetlenia bo firma przycebuliła i dała nam żeby dodać diodę ręcznie do obwodu. I próbowanie prototypować ręcznie aby trafić w mały pin mikrokontrolera wydaje mi się trochę szalone ale póki co innej opcji nie widzę.

@Loperamid: Mniej niż w biedronce. Ale ja przyszedłem na
  • Odpowiedz
@PseudoProgramista: ok, teraz wiem więcej, ale nadal mało :) Nie możesz tej diody podłączyć normalnie do zasilania przez rezystor? Czy chodzi o sterowanie z mikrokontrolera? Bo jeśli to drugie, to kwestia zmiany w programie oraz Twoich umiejętności lutowania małych rzeczy.
  • Odpowiedz
przyszedłem na webdev a okazało się ze projekt na embedded wszedł i 12h dziennie od pon do sb czytam dokumentacje, uczę się obwodów i C


@PseudoProgramista: ło coorva, ale i tak fajne wyzwanie

kilka problemów:
- skoro nie ma podświetlenia to czy da się podświetlić zewnętrzną LED?
- jeśli tak to trzeba wybrać umiejscowienie dla LEDa w ten sposób żeby było miejsce na płytce na LED (lub kilka) + tranzystor i
  • Odpowiedz
@zarowka12: @Loperamid: Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Ostatnie pytanie obiecuje, nie chce gotowego rozwiązania ale nie pogardzę. Wyświetlacz GDE6030, nigdzie go znaleźć nie mogę żeby przeszukać dokumentacje. Firmy nie znam i nie ma opcji się dowiedzieć. Sprawdzałem botland,mouser,digikey,aliexpress. Czy są jeszcze jakieś strony z elektroniką na których mógłbym poszukać? Google nie znajduje, tylko 5 stron z tą frazą i przejrzałem wszystkie, myślałem że może to moja personalizacja więc odpaliłem incognito i
  • Odpowiedz
@PseudoProgramista: dzięki. Wygląda na dedykowany do tego urządzenia, więc trudna sprawa. Można spróbować poszukać pinów podświetlenia podając napięcie 3-5V przez rezystor 1k na piny, które nie wyglądają na sterujące/danych.
  • Odpowiedz
@PseudoProgramista: pinów trochę jest, a każdą potencjalną parę trzeba będzie sprawdzić dwukrotnie ze względu na polaryzację. Stąd dobrze byłoby wytypować takie, które wyglądają na dotyczące podświetlenia. Kwestia intuicji i doświadczenia. Z rezystorem nic się nie powinno spalić.
  • Odpowiedz