Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest rakiem tej branży? Agile, Scrum i te wszystkie dziwactwa. Bo klient musi sobie co tydzień pooglądać i podotykać niepełnoaprawną apkę i przez to zamiast normalnie zaplanować i zrobić projekt to ja mam co tydzień rozpierdziel i osiem godzin spotkań z project managerem.

#programowanie #programista15k #gorzkiezale #takaprawda #komputery #scrum #agile
teddybear69 - Wiecie co jest rakiem tej branży? Agile, Scrum i te wszystkie dziwactwa...

źródło: comment_1619625835CjfZMUJAMHf3Rj6fUQonq4.jpg

Pobierz
  • 77
@teddybear69: @zibizz1: Co się stanie jak wyjdzie coś niespodziewanego? Co jak nad jednym projektem pracuje 1000 osób?

Planowanie i agile jest bez sensu, potem wchodzę i okazuje się, że namiary na rabbitmq są w 3 różnych zmiennych środowiskowych i w dwóch plikach konfiguracyjnych. Przecież był task, żeby na kolejce to zrobić to żem zrobił, co tam będę z kimś rozmawiał. Task odhaczony, można jechać dalej. Byle jak najmniejszym kosztem.

To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@yggdrasil: dokładnie, moim zdaniem to jest świetna metodologia jeśli nie wiadomo co dokładnie ma powstać.

Przy dużych projektach tez się da tylko tempo zwalnia i dochodzą kolejne etapy, nie jest tak że temat odrazu się robi tylko trzeba go zaprojektować i uzgodnić i to są osobne taski, różnych osób. Tego się nie da zrobić w jednym sprincie, ale nadal można dokładać funkcjonalności w dowolnej kolejności tylko ich czas od decyzji do
@teddybear69: Dlatego zapytałem się o alternatywę. Czego użyjesz dla dużego projektu?

@zibizz1: Ja wiele lat pracuje w IT w małych firemkach, startupach, w korpo małym, dużym, w korpo polskim i jeszcze nie widziałem projektu, gdzie od początku konkretnie wiadomo co ma powstać. Po prostu to jest nie do przewidzenia. Scrum może nie jest idealny, ale ja nie znam nic lepszego, a tam gdzie po prostu byli ludzie i kodzili to