Wpis z mikrobloga

Sytuacja jest poważna ( ͡° ͜ʖ ͡°) #dogecoin

Jak ktoś pomoże mi to dostanie w nagrodę 1000 DOGE*

W 2014 roku miałem wykopane około 5900DOGE. Wtedy to coś porzuciłem i czekałem na lepsze czasy, ale do rzeczy. Mam stary portfel wallet.dat z 2014 roku. Zaimportowałem do (AppData/Roaming...) pobierając wcześniej starego klienta w wersji 1.5. W historii pokazują się różne transakcje, w ostatnich mam kilka otrzymanych i jedną wysłaną z 5946DOGE na jakiś adres.

Kto mi podpowie czego dalej mam szukać, aby się dobrać do pieseła? Jakiegoś exportu, portfela w jakimś innym miejscu, hasła? Jak to zaimportować, co dalej robić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* Jeśli odratuję >5000 DOGE. Jeśli mniej, to 20%.
SVCXZ - Sytuacja jest poważna ( ͡° ͜ʖ ͡°) #dogecoin

Jak ktoś pomoże mi to dostanie...

źródło: comment_1620223535acFBEYoibLyjBKQ50q9mox.jpg

Pobierz
  • 23
@SVCXZ: najprościej i najszybciej to chyba byłoby wyeksportować swój klucz prywatny portfela i uzyskać dostęp do swoich DOGE przez np. Coinomi.

1. Kliknij File -> Much Receiving Address -> Copy Button
2. Kliknij Help -> Debug window -> Console
3. Klepnij tam: dumpprivkey WKLEJ-TO-CO-SKOPIOWAŁEŚ
4. Gotowe, powinno ci zwrócić twój klucz prywatny.

Klucz prywatny sobie zachowaj TYLKO I WYŁĄCZNIE dla siebie, nikomu go nie podawaj.

Na koniec robisz ogarniasz sobie Coinomi,
@SVCXZ: Mirek @sp1der dobrze mówi - sprawdź przez dogechain.info czy na tym adresie portfela są jeszcze jakiekolwiek DOGE. Wklej adres portfela (podkreślam ADRES, nie klucz) do tego pola wyszukiwania w prawym górnym rogu strony i tam będziesz widział czy jeszcze coś zostało.
@sp1der: Właśnie będę szukał tego, na który wysłałem. To po prostu mógł być inny - raczej go nie sprzedałem, ale sprawdzę jeszcze historię. Mogłem przelać na inny adres, bo chyba na drugi komputer instalowałem klienta. Dzięki za przypomnienie strony, gdzie to mogę posprawdzać.

@strusmig: Dzięki, sprawdzę jakoś niedługo czy to zadziała
@team1212: no można, jeśli masz swoje DOGE np. na giełdzie Binance to możesz je wypłacić na adres swojego portfela. Jeśli nie jesteś pewny tego co robisz to możesz zrobić "próbę" z mniejszą ilością DOGE by sprawdzić czy wszystko jest ok :)
@SVCXZ: znajdź wallet.dat (albo jakkolwiek nazwałeś backup portfelu), i sprawdź ID portfela. Możesz sprawdzić stan konta, na przykład na https://dogechain.info/ (na górze w polu search wpisujesz adres publiczny swojego portfelu).

Mi udało się wysłać moje środki z DogeCoin core (aplikacja której używasz) prosto na binance (Pls send -> i tam podajesz adres z binance i fee). .

W binance zakładasz konto, weryfikujesz się (skan prawa jazdy i selfie, bo po co
@strusmig: @wkrk: Jest na ten moment jeden problem. Znalazłem inny plik jest w nim 1500 DOGE, ale jako Unconfirmed. Ten wallet otworzyłem wersją 1.5, która się nie synchronizuje z siecią. W "File" nie mam "Much Receiving Address". Skąd wziąć adres portfela lub jak zrobić, aby potwierdzić ten balans? W nowszej wersji aplikacji niestety chyba ten plik wallet.dat nie działa :(
zobacz też czy nie miałeś jakiejś aplikacji portfela na telefon, przeszukaj historie ściąganych aplikacji na google play.


@igierr: Na 99% nie

@sp1der: Póki co znalazłem jakiś inny z 1500DOGE :) natomiast tamten z 5900 prześledziłem na dogechain.info i jeśli dobrze to rozumiem, to raczej poszło w świat. Nie wiem co z tym zrobiłem, może wymieniłem za 2 pizze albo coś. A może gdzieś mam ( ͡° ͜ʖ ͡
@strusmig: @sp1der: @wkrk: Drodzy moi, niestety, ale chyba to nie wyjdzie. Nie dokopałem się do tej portfela, na którym było ponad 5000DOGE, bo gdzieś dalej je przelałem (może na coś wymieniłem) i po prostu ich nie mam.
Drugi portfel z ponad 1500DOGE mam, ale na starym kliencie działa (jednak jako unconfirmed), a na nowym pokazuje zero (mimo, że są w transakcjach), to są też jako niezweryfikowane. Próbowałem na starszym
SVCXZ - @strusmig: @sp1der: @wkrk: Drodzy moi, niestety, ale chyba to nie wyjdzie. Ni...

źródło: comment_16211810690cYrQzfDPyap4gviSbk349.jpg

Pobierz
@SVCXZ: ale jak przeniosłeś wallet.dat ze starego klienta na nowy to ruszyła synchronizacja? U mnie chyba 2 tygodnie czekałem zanim mogłem cokolwiek wysłać przez "such send" bo się ściągały jakieś headery czy inne dane.

W którymś momencie w bilansie pojawiła się kasa, a potem testowo wysłałem 10doge na adres wygenerowany w Binance. Jak dostałem kase w Binance to już za drugim razem posłałem całą resztę.

Sprawdź sobie status synchronizacji w doge-core
@SVCXZ: w ogóle masz konto na jakiejś giełdzie? Masz napisane "3 days behind" to spróbuj testowo w "such send" wysłać z 10doge na jakąś giełdę i zobacz co się stanie.
@sp1der: Jest zero DOGE na koncie według aplikacji w jednym jak i drugim portfelu. Nie ma czego importować. Poza tym jedyna opcja przywrócenia portfela w Coinomi jest przez wpisane ciągu słów, nie przez recovery key. Chyba, że nie potrafię tego zrobić.

@wkrk: Te 3 days behind to dlatego, że synchronizuje aktualne, po chwili nie uruchamiania tego klienta. 2 tygodnie prawie nic nie pisałem tutaj, bo czekałem właśnie na synchronizację pełną.