Wpis z mikrobloga

Robiąc research o Mirror Protocol o którym pisałem wczoraj, logicznym jest że wpadłem na Terrę (Lunę) na której działa (równolegle z Anchor Protocol). Pomijając już sam fakt że platforma Terry na ten moment ma praktyczne zastosowanie, sprawdza się i jest w ciągłym rozwoju, to tokeny Luny będą spalane wraz ze wzrostem funkcjonalności tego systemu. Myślę że obecnie jest to niesamowity projekt na hodl który wykręci naprawdę dobry zwrot do końca roku. Mirror i Anchor to wisienki na torcie Terry. Róbcie jak chcecie ale ja ładuję się po bile bo spalanie Luny tylko zwiększy jej wartość ( ͜͡ʖ ͡€)

#kryptowaluty #luna #terra
NaAdanosa - Robiąc research o Mirror Protocol o którym pisałem wczoraj, logicznym jes...

źródło: comment_1620246461rAysuHhNLkubUC42aqciVD.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@sir_pszemek: stakować trzeba na oficjalnym Terra Station, i potem podłączać się pod stronę Anchor Protocol. Z tego co wiem to airdrop dostaje każdy stakujący Lunę w danym momencie. Wyżej dawałem link kiedy następne airdropy
  • Odpowiedz
@NaAdanosa zastanawiam się nad sprzedażą całego portfela binance, zostawiam tylko kilka rodzynków na erc-20 (stc, xfit itd). Chciałbym coś kupić i zapomnieć na pół roku. Może luna to dobry kierunek.
  • Odpowiedz
@Miroslav2005: delegation return to nie jest akurat oprocentowanie stakingu. Ale można to podejrzeć tutaj: https://terra.smartstake.io/stats

na samym dole

w tej chwili za staking mamy 3 rzeczy: sam % za staking + airdropy MIR + ANC

warto dodać że w tej chwili trwają prace nad dziesiątkami innych protokołów (między innymi oparte o ANC pod spodem) które też zapowiedziały że będą dorzucać airdropy dla stake'ujących

Załadowany w #luna od 2 miesięcy i będę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@co_tu_sie_dzieje: Dzisiaj planuję kupić trochę luny ale jak to stakować (w sensie jaką appke/plugin czy co tam jeszcze potrzebuję itp.)? Jeszcze jestem newbie i na YouTube trochę o tym oglądałem ale dalej nie do końca rozumiem.

Wyczytałem, że trzeba mieć minimum 1000 LUNA żeby stakować, prawda to? Artykuł z 2020 także trochę stary.
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Luna bazuje na terra station wallet, jeśli np kupisz Lune na Binance to możesz ją wypłacić bezpośrednio potem na swój portfel

Potem tam już jest opcja na staking, poszukaj sobie na youtube powinno być sporo filmów co i jak działa.

Inna opcja to wrzucić Lunę na Anchor jako zastaw pod pożyczkę UST ale to już trochę inny temat i trzeba rozumieć jak to działa bo robiąc to bez wiedzy można
  • Odpowiedz
Pisałem już co nieco o Lunie, jestem można lekko zaślepiony ich wizją ale wg mnie wygląda jak topowy coin w stosunku aktualna cena-możliwość długofalowego wzrostu. Serio jest tu szansa że za 2 lata będziemy patrzeć na kupno Luny za 20$ jak na ETH za 200$
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@co_tu_sie_dzieje: Czyli portfel do Luny, którego trzeba użyć to Terra Station? Czy ten jest po prostu najlepszy i są jeszcze inne? Już zaczynam rozumieć, z Anchora póki co nie będę korzystał jako newbie. Dzięki za info
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Terra station to jedyne prawilne miejsce do korzystania z ekosystemu Terra. Jest wersja desktopowa, mobilna i jako dodatek do chrome

Desktopowa - używam do swapów (np kupuję tam Lunę za nagrody z farmingu ANC na Anchor), można tez tam stakować Lunę
dodatek do chrome - używam do interakcji z Anchorem i Mirror Protocol
mobilna - nie używam :)
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Terra Station korzystam dokładnie jak @co_tu_sie_dzieje: a jak stejkujesz to musisz kliknąć na otwartym wallecie zakładkę 'Staking'. Oczywiście wcześniej musisz przelać Lunę z Binance na ten portfel, ale to zakładam że wyczytałeś. Potem wybierasz validatora u którego będziesz stakował i delegujesz. Nie deleguj tylko całości, zostaw jakieś tam setne części luny na dropne opłaty.

@dawidm86: Validatorów na stakingu używaj tych, którzy obok nazwy mają ptaszka, znaczy to o
  • Odpowiedz
@NaAdanosa: Dzięki, zastakowałem trochę Luny, którą miałem na Bitbayu i Binance, tym bardziej, że te coiny z airdropów całkiem fajne (tylko nigdzie nie widzę wysokości airdropu) :)

Trochę poczytałem o tym projekcie i jak dla mnie zagrożeniem może być fakt, że np. tokenizowanie akcji czy kruszców może nie spodobać się niektórym wpływowym osobom ( ͡° ͜ʖ ͡°) O Lunie dowiedziałem się z filmiku Tomka Wrzeszczyńskiego z YT,
  • Odpowiedz
@dawidm86: Właściwie tokenizacja akcji to Mirror Protocol więc jak już odciąć by coś mieli, to właśnie jego, Luna będzie czysta :D Nie kojarzę gościa, obejrzę, ale na ten moment materiały angielskie mają większą wartość. A co do wysokości airdropu to https://terra.smartstake.io/stats w prawym górnym rogu masz obecną stawkę. Na razie nie wygląda to jak fortuna, ale w każdym razie darmowe pieniądze. Stakujesz Lunę -> więcej Luny -> aidropy za stakowanie Luny
  • Odpowiedz
@NaAdanosa dzięki, jak masz jakies fajne miejsce, żeby o tym poczytać albo coś obejrzeć więcej, to podrzuć - fajny temat i mam trochę pytań, a nie chce już Cię męczyć. Mnie przekonuje też coin Burn i IMHO ten coin może dobrze przetrwać bessę

Btw. Skąd ten screen z "wyceną"?
  • Odpowiedz
@dawidm86: Właściwie na yt oglądam wszystkie angielskie materiały, niektóre gorsze niektóre lepsze nie ma ich też jakoś super dużo bo to jednak młody projekt więc zobaczymy. Screen z wyceną jest z twittera bodajże, ale dokładnie od kogo to nie wiem. Chyba ktoś po prostu wziął dane ze strony Luny (tokenomia) zobaczył ile zostało spalonej Luny i na tej podstawie to tak wyliczył, wiadomo że orientacyjnie ale kierunek generalnie jest jeden -
  • Odpowiedz