Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześc Mirki,
Mam bardzo duzy problem z samodyscypliną. Nie wiem co robić. Spasłem się i marnuje dzień przed kąkuterem.
Tak czasem nachodza mnie myśli o tym, żeby uderzyć pięścią w stół i ide robić proste rzeczy np. posprzątać pokoj/biurko/szafę, albo przejrzeć kilka stron notatek na studia, albo zrobić sobie plan działania na jutro do pracy i zaczynam te rzeczy robić, ale po kilku minutach mi się odechciewa i rzucam tym w kąt.
Nie wiem jak się zsamodyscyplinować.

#dyscyplina #samodyscyplina #rozwojosobity @przegryw

@Infiniti46 Dostałem bana perma. Ale to co gadaliśmy dzięki za rady.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6099b722fe0977000b8aed35
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 33
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w moim przypadku jak miałem kiedyś podobnie to po rzuceniu w kąt podnosiłem to co odrzuciłem i brałem się za to znowu nawet na minutę i tak w kółko. Tak czysto filozoficznie pomogło mi zrozumienie że nie muszę zrobić czegoś tylko muszę coś robić. Jakby wydaje mi się że największą blokadą jest "brak nagrody" w głowie. To znaczy kij z tym i tak nie będę w tym najlepszy/ nic z
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamknij oczy i wycisz głowę. Skoncentruj się na oddechu i próbuj nie myśleć. Po jakimś czasie się włączy. Może po 30 minutach, może po dwóch godzinach. Może dopiero drugiego dnia albo trzeciego ale obiecuję że się włączy. Tylko staraj się nie myśleć o pierdołach, a jak zaczniesz o czymś myśleć to staraj się spowrotem wyciszyć. W ten sposób uczysz się wyciszyć tę rozbieganą w głowie małpkę która cały czas zakłóca
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@silentpl: nie zachęcaj ludzi którzy nigdy nie medytowali do medytacji po godzinie,
próbowałem kiedyś po 1h dziennie medytować (z pewnym doświadczeniem),ale po tej godzinie to miałem mocny mętlik w głowie, czułem się beznadziejnie i nie mogłem się skupić na czymkolwiek, a myśli przychodziły same i nie miałem nad nimi żadnej kontroli,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotmirek: nie da się w domowych warunkach od razu medytować godzinę. Do godziny można dojść w jakieś dwa tygodnie.
A co to samej długości to wytłumacz mi dlaczego istnieją Vipassana retreats gdzie medytuje się 9 godzin dziennie przez 10 dni...

O to chodzi w długiej medytacji. Masz stanąć naprzeciw demonom i beczeć jeśli potrzebujesz.
  • Odpowiedz
Skoncentruj się na oddechu i próbuj nie myśleć. Po jakimś czasie się włączy. Może po 30 minutach, może po dwóch godzinach


nie da się w domowych warunkach od razu medytować godzinę. Do godziny można dojść w jakieś dwa tygodnie.

@silentpl: napisałeś teraz coś kompletnie przeciwnego niż wcześniej
  • Odpowiedz