Wpis z mikrobloga

Praca od 6 do 14 , mieliśmy tydzień w którym z 3 zmian była tylko jedna i było bardzo mało roboty (tylko sprzątanie) Mam koleżanki które bardzo luźno podchodzą do kwestii czasu pracy . I w ten sposób wyszliśmy do pracy o 7,30. bo siedzieliśmy na kuchni . I tak przez 3 dni . Problem w tym ze jak kamery nie były sprawdzane przez 15 lat tak przyszła nowa sekretarka (sama spóźnia się do pracy po 30min) i zobaczyła to na kamerach . I zaczeło się że ona nas #!$%@? itp . Aktualnie nie mamy pewnosci co do tego ze powiadomiła szefostwo (trochę to dziwne bo dzis była szefowa która normalnie ze mną gadała i o tej sprawie ani słowa ) tymczasem sekretarka mowi mi dziś że szefowa zadecydowała że #!$%@?ą mi wszystkie nadgodziny i w dodatku muszę to odpracować . Dziwne jest to ze szefowa nic nie mowi pracownikowi a ona coś takiego gada . Nasza teoria jest taka że leci w #!$%@? ta sekretarka żeby nas po prostu szantażować.
No ale co mnie najbardziej zabolało to trochę nieuczciwe konsekwencje.
Mianowicie moje koleżanki miały by tylko odpracować 4.5h
Tymczasem mi #!$%@?ła wszystkie nadgodziny (12h) i w dodatku mam to odpracowywać
Jak się bronić przed tymi #!$%@?
#pracbaza
#prawo
  • 5
  • Odpowiedz
@muchabzz: Powiem tyle . Sekretarka miesza jak #!$%@? . Było na tyle mało pracy że powiedziała nam ze mamy wolniej robić bo nie będzie roboty . Teraz się wszystkiego wypiera oczywiscie . Rozumiem że to nie było ok ale nie jest też chyba okej to że #!$%@? mi 12h z nadgodzin a i tak będę musiał to odpracować
  • Odpowiedz
@janusz-pawel comdo.godzom to nie mam pojęcia. Mieszkasz w dzikim kraju. Jak by mi ktoś zabrał moje godziny to idę do skarbówki i mówię że podatku nie mogę zapłacić za uczciwie przepracowaną pracę. Widziałem nawet plakaty w urzędach żeby zgłaszać takie przypadki. Niezapłacenie za godziny pracy jest tu ciężkim przestępstwem fiskalnym
  • Odpowiedz