Wpis z mikrobloga

Jestem na studiach i okazuje się, że trzeba instalować pełno programów na różne przedmioty. Jest to irytujące, bo potem zaśmiecam sobie komputer jakimiś programami, które potrzebne mi są tylko na kilka dni.

Pomyślałem, że poinstaluję to na jakiejś wirualnej maszynie stworzonej przez np. Virtualbox. Nigdy się jakoś tym bardzo nie bawiłem - jak myślicie, będą jakieś problemy z działaniem programów, czy zupełnie nie mam się czego obawiać?

#programowanie #vm #wirtualizacja #virtualbox #vmware #devops
  • 9
@becvvv: Zależy jak wymagające programy będziesz miał :). VM chyba może mieć problem z pociągnięciem np. takiego Matlaba, ale głowy za to nie dam.
będą jakieś problemy z działaniem programów, czy zupełnie nie mam się czego obawiać?

@becvvv: Powinno wszystko działać. Sam częściowo w ten sposób działałem na studiach, gdy trzeba było skorzystać np. z Visual Studio, a akurat nie miałem zainstalowanego Windowsa.

VM chyba może mieć problem z pociągnięciem np. takiego Matlaba

Pewnie zależy od wersji Matlaba, od tego, co mamy zrobić i samego sprzętu, ale sam z tego korzystałem w ten sposób i
@c8241070679095affe257f6c6f695c34: no nie wiem.. a to nie działa czasem tak, że nie tworzy wtedy jakichś plików w katalogach systemowych? I jak wtedy taki program ma działać? Tzn. chodzi mi o to, że czy potem jak sobie zapiszę ustawienia, to on będzie je usuwać co zamknięcie programu