Wpis z mikrobloga

Kupuję pierwszy raz autko na #leasing. Niestety nie mam opcji zamówienia bez systemu #keyless. Jak się dobrze zabezpieczyć na wypadek kradzieży auta na walizkę?
Ubezpieczenie AC + GAP. Czy na jakieś konkretne zapisy w umowie należy zwrócić uwagę?

Ze swojej strony to jeszcze mogę pomyśleć o jakiś futerałach na kluczyk, nie zostawiać kluczy przy drzwiach domu itd...
Podobno są tez jakieś ekstra blokady zapłonu typu trzeba wcisnąć określoną sekwencje klawiszy albo zamknąć obwód dotykając konkretnych rzeczy - warto tym się zainteresować? Podobno są wersje, które nie powodują utraty gwarancji?

Swoją drogą jak wygląda cały proces po kradzieży auta? Szybko załatwiają to firmy ubezpieczeniowe czy trzeba się z nimi sądzić 5 lat, aby wypłacili to za co im zapłaciłeś?

#samochody #motoryzacja
  • 11
Swoją drogą jak wygląda cały proces po kradzieży auta? Szybko załatwiają to firmy ubezpieczeniowe czy trzeba się z nimi sądzić 5 lat, aby wypłacili to za co im zapłaciłeś?


@logar: 3 miesiące i umorzenie przez policję w Wawa, potem ubezpieczyciel wypłaca kasę. Chyba, że mają jakieś tropy, co jest rzadkością
Pamiętaj, aby nie zostawić dowodu rejestracyjnego w aucie, bo wtedy jest słabo.

Ze swojej strony to jeszcze mogę pomyśleć o jakiś
@logar: Zamontuj dodatkowy immobilizer i/lub keyless protektor czy jak to tam sie nazywam. To jest taki malutki uklad jak kartka papieru ktory sie wsadza pod baterie w pilocie.

Gap obowiazkowo
@logar: GAP i śpisz spokojnie. A jak garażujesz auto w nocy, to prawdopodobieństwa kradzieży na walizkę (i tak relatywnie marginalne) spada do zera.
@komoornik: RX`a - z tego co patrzyłem w statystyki kradzieży to lexus wysokich lokat nie zajmuje?

@BShKF: Tak, autko będzie garażowane. Chociaż na filmach z monitoringu to zamknięta brama wjazdowa nie stanowi większego utrudnienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. GAP będzie na pewno. Teraz to dowód chyba trzyma się gdzieś głęboko w domu jak nie trzeba wozić ze sobą, ale słuszna uwaga. Z
Tak, autko będzie garażowane. Chociaż na filmach z monitoringu to zamknięta brama wjazdowa nie stanowi większego utrudnienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@logar: Nie o bramę chodzi. Jeśli jeździsz nie więcej niż standardowe 20k km rocznie, to zwykle oznacza, że auto spędzi bardzo dużą część czasu w garażu = nie będzie na widoku. Złodziej, żeby zadecydować o kradzieży musi to auto najpierw "upatrzeć" i obserwować jakiś czas. Może