Wpis z mikrobloga

Dzień z życia tatuażysty

Zapewne wiecie, że ciężko współpracuje się z kobietami (a jeżeli na #tinder rozmawia Wam się podobnie to naprawdę współczuje), pracowałam kiedyś w kosmetyce, to, że się umawiały i nie przychodziły to był standard. Myślałam, że tatuaże robi sobie inny klient, bardziej konkretny, a tu non stop wiadomości typu:

„-CHCE TATUAŻ
-jaki? Proszę wysłać przykłady, jakie tatuaże się Pani podobają i jakiej orientacyjnie to ma być wielkości lub w którym miejscu na ciele
-NIE WIEM, MAŁY”
To nie są rzadkie przypadki

Sytuacja 2:
„Chce zrobić kilka małych tatuaży, chciałabym to fajnie jakoś połączyć” i w tym momencie ani ja, ani nikt w moim otoczeniu nie rozumie czy chodzi o kilka małych czy jeden duży tatuaż złączony z kilku małych, a po dopytywaniu przez 15min, które z powyższych miała na myśli, odpowiada, że to ma być taki 25cm (co nie jest małym tatuażem ani kilkoma) xD

Sytuacja 3:
„A jakiś gratis 1cm tatuaż będzie?”

Sytuacja 4:
„Hej, chciałabym to
-Ok jasne, mam taki pomysł, że możemy zrobić to w taki czy w taki sposób, to będzie dobrze wyglądać
-Ok, wyślij mi projekty i zdecyduje czy chce”
xD

Sytuacja 5:
„Hej wiesz co nie mam z kim zostawić córki, mogę ją wziąć ze sobą?
-To miejsce gdzie są detergenty i igły, więc pod warunkiem, że będzie spokojne” (zawsze w takiej sytuacji żałuje tej zgody, bo dzieci nie są spokojne, ale już projekt zrobiony to mi szkoda)

I to nie jest tak, że ja się jakoś specjalnie na nie złoszczę, jestem dla nich niemiła, tylko takie rozmowy męczą psychicznie i później przy tworzeniu projektu mogą wyjść niedomówienia.

Dla porównania typowa rozmowa z mężczyzną:
„Chciałbym taki czy taki tatuaż”
-Ok, zaprojektuje, koszt to..jaka data Ci pasuje? zaproponuje np
-Ok mi pasuje”
No i umówione xD

Przytulas dla wszystkich pracujących w usługach
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pracbaza #praca #tatuaze
Magdozaur - Dzień z życia tatuażysty 

Zapewne wiecie, że ciężko współpracuje się z...

źródło: comment_1621339638RV0LSGk47xXclwJf5Ch1TM.jpg

Pobierz
  • 99
@Magdozaur: Masz może gdzieś swoje portfolio? Bo szukam dobrego artysty, a nie amatora czy kogoś co ma muchy w nosie. Bo na swoim ciele nie chce oszczędzać i zapłacę nawet przed wykonaniem bo obecnie kogoś znaleźć jest faktycznie trudno jak się nie ma znajomych właśnie przez takich ludzi jak z przykładu u góry.
@JanuHere: odpisywalam już na to 2x xD chodzi o to, że one chcą żeby im zrobić projekt za darmo, nad którym się głowi i spędza czas, a później mogą powiedzieć „jednak się nie zdecyduje”