Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wargi-sromowe-mniejsze: nigdy na marszu nie byłem i pewnie nie będę, ale ci odpowiem. Marsze są po to, żeby pokazać tej "większości społeczeństwa" (a w szczególności elektoratowi wiadomych partii) że LGBT to nie jest żaden mistyczny potwór, tajna organizacja czy zboczeńcy. To są ich sąsiedzi, dzieci, przełożeni, pracownicy, parafianie, znajomi, rówieśnicy, fryzjerzy, lekarze itp. Normalni ludzie, którzy chcą zaznaczyć swoją obecność.
  • Odpowiedz
@wargi-sromowe-mniejsze: Małżeństwo to tylko definicja. Większość par nie mogących zalegalizować swojego związku ma w dupie małżeństwo. Związek partnerski zadowoliłby większość. Skąd to przekonanie, ze gej nie kozę mieć dzieci? Nie jesteś z automatu bezpłodny bredząc gejem.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: nie wiem, może dlatego, że religia jest od setek lat, a jakieś żałosne pride weeki są tylko chyba po to, aby lgbt sobie ego podbudowało i aby ,,być z tego dumnym" czego im nikt nie zabrania. Dodatkowo procesje są w celu nie wiem, czczenia jakiegoś bóstwa czy świętego, a nie bycia dumnym z bycia chrześcijaninem ¯\_(ツ)_/¯

Zresztą ja nie praktykuję i mnie gówno kościół obchodzi, ale porównywać jakieś procesje katolickie,
  • Odpowiedz
@technojezus:

17,6 proc. zaznało w ciągu ostatnich dwóch lat jakiejś formy przemocy. Wśród osób, które doznały przemocy aż 41,9 proc. doznało jej częściej niż trzy razy. Najczęściej homoseksualiści są potrącani, uderzani, szarpani lub kopani. Na drugim miejscu znajdują się zaczepki seksualne naruszające nietykalność cielesną. Prawie jedna czwarta badanych została
pobita, a 4 proc. doświadczyło przemocy seksualnej. W 59, 7 proc. przypadków sprawca przemocy nie był znany ofierze, w 29, 5 proc.
  • Odpowiedz
nie wiem, może dlatego, że religia jest od setek lat

@technojezus: A LGBT jest od zawsze. I jaki to argument? Skoro to tylko czas zmienia akceptację dla pewnych zjawisk, to chyba dobrze, że działają, aby tak właśnie się stało?
  • Odpowiedz
A LGBT jest od zawsze. I jaki to argument?


@TenTypZez: ale co to za bzdury? Nie było żadnego lgbt jako żadnej organizacji/grupy jak teraz. Nikt nie neguje, że byli np. homoseksualiści, bo to chyba logiczne, że byli.
  • Odpowiedz
@EvilToy: To nie mnie cynicznie wykorzystują firmy wycierając sobie mordę moimi preferencjami seksualnymi. Pomyślałeś może, że gdyby nie nachalność i hipokryzja takich zachowań to ludzie naturalnie mieliby to w dupie i nie rodziłoby to żadnej niechęci? Wyobraź sobie, że pomimo tego, że biznesik o nazwie LGBT mnie nie kręci, tak absolutnie nie mam potrzeby kogokolwiek personalnie szykanować bo olaboga woli partnera tej samej płci.
  • Odpowiedz
@EvilToy: Wasze marsze i kontr-marsze (kibole, patusy które rzucają w Was jajkami czy kamieniami) to tylko pożywka dla mediów bo będą miały super materiały. Większości Polaków nie obchodzą te marsze bo i dlaczego miały by obchodzić. Ludzie mają mase swoich spraw i problemów. Głośno będzie tylko dlatego bo pewnie będą zadymy. Wszystkie media będą tam tylko po to by mieć z tego kontrowersyjny materiał a Wasze postulaty będą gdzieś na marginesie.
  • Odpowiedz
@PlesniakPospolity:

Pomyślałeś może, że gdyby nie nachalność i hipokryzja takich zachowań to ludzie naturalnie mieliby to w dupie i nie rodziłoby to żadnej niechęci?


Nie, bo niechęć, krzywdzące stereotypy, nienawiść, były w społeczeństwie przed marszami. Ilość marszy sprawia, że społeczeństwo przyzwyczaja się do LGBT i widać to w statystykach. Nikt niczego nie wywalczył nic nie robiąc.
  • Odpowiedz
17,6 proc. zaznało w ciągu ostatnich dwóch lat jakiejś formy przemocy. Wśród osób, które doznały przemocy aż 41,9 proc. doznało jej częściej niż trzy razy.


@EvilToy: to teraz podaj ile osób hetero doznało przemocy. Masz może jakieś dane na ten temat?
Oczywiście, że jest czy będzie nadal hejt czy szydera na takie osoby jak i nie tylko osoby lgbt. Taki już jest świat i się tego nie zmieni. Ktoś będzie szydził
  • Odpowiedz
@technojezus: Szydera to nie to samo co nienawiść, nie wiem czy są osoby szturchane i kopane na ulicy ze względu na wzrost czy swoją cerę. A gdyby było to powszechne, to domyślam się, że takie osoby podniosły by alarm i się jakoś zorganizowali żeby nagłośnić problem, bo tak robią ludzie.

Zresztą nikt nie broni mieć przy sobie nóż/gaz czy ćwiczyć sztuki walki. A jak sam napisałeś, wystarczy że taki gej jeden
  • Odpowiedz
@EvilToy: Przyzwyczajnie = branie na zmęczenie, ale spoko. Mój pogląd się nie zmienił się znacznie oglądając netflixowe szambo, tak samo szanowałem ludzi jak szanuję teraz, ale robienie z tego jakiegoś widowiska było i jest dla mnie żenujące. Sprowadza się do tego, że mamy przykładowo chłopa co lubi chłopa kropka.
  • Odpowiedz