Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 491
W moim korpo, panie z HR co tydzień wysyłają newsletter z aktualnymi bzdurami, żeby i one miały jakieś zajęcie. Było już o kobietach w biznesie, pay gap, black history month, a wczoraj przyszło pride month. Tym razem nie wytrzymałem i wysłałem odpowiedź z zapytaniem, czy będziemy też święcić white pride month ( ͡ ͜ʖ ͡) Będzie się działo.

#korposwiat #uk
  • 73
  • Odpowiedz
@janusz-lece: teoretycznie może być przeszkodą w awansie i na pewno będzie brana pod uwagę przy rozmowie rocznej, ale ja akurat zmieniałem pracę, więc miałem to w pompie. Taka nagana jest przez rok w Twoich aktach, po czym zostaje stamtąd usunięta. Nie przechodzi do nowego pracodawcy a w świadectwie pracy nie ma po niej nawet śladu xD Taki straszak dla pracowników.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN ale o Jemenie, Palestynie, Hongkongu cisza. Mam to samo gówno u siebie w korpo... A ściek splywa z samej góry.


@emissary: U mnie tez tak było, wielka żałoba jak rok temu świętemu Georga stała się krzywda, HRy krzyczały w niebogłosy jak to złe się dzieje murzynom.
Aż jakiś koleś z Hong Kongu, a były to jeszcze czasy ostrych protestów tam, żeby politykę trzymał dla siebie ale skoro tak to opisał
  • Odpowiedz
@edgar_k Za duże korpo, za bardzo "czujące misje", za dużo zymian w zarządzie, za dużo interesów w USA, Chinach i na bliskim wschodzie...
Obiecuję sobie, jak wygram FY money, to zostanę w pracy ich trollowac. Trudno walczyć o prawdę nie mając za co rachunków płacić :/
  • Odpowiedz
Black pride spoko, gay pride spoko, white pride już nie? Dlaczego odmawiasz białym ludziom tego, co mają inni?

@dolOfWK6KN: Może dlatego, że historycznie od zawsze to w większości biały człowiek był oprawcą?
  • Odpowiedz
@kwiatosz A żebyś się nie zdziwił. Przeważnie to już jest noworoczna impreza i ze świętami ma tyle wspólnego, że zastąpiła ta bozonarodzeniowa. Nikt oficjalne merry Christmas nie życzy - co najwyżej happy holidays. Wszystko powiedzą, byle tylko nie Xmas, ale o hanuce, ramadanie i innym Diwali to #!$%@? miesiąc. Szczytem nawiązania do Bożego Narodzenia są czekoladowe kalendarze adwentowe, bo kartki też oczywiście happy holidays bez grama nawiązania do świąt.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: u mnie HRy wrzucają tylko neutralne światpoglądowo rzeczy - tydzień książki, tydzień jazdy na rowerze itp. i bardzo to szanuję. Wiem z jakichś small talków w kuchni, że kilka osób z firmy ma poglądy raczej konserwatywne. Sam jestem lewakiem, ale uważam, że miejsce pracy to nie jest temat na przemycanie swoich poglądów w tem sposób.
  • Odpowiedz
Może dlatego, że historycznie od zawsze to w większości biały człowiek był oprawcą?


@NKPL: Był, ale już nie jest, więc skoro może być black pride month to powinien być także white pride month. Wszakże DZIŚ (nie wczoraj ani nie wiek temu) mamy równość, prawda?
  • Odpowiedz
@nbdpol: dostaje podobne gówno od osób, które powinny zostać zwolnione. Mam w pracy kobiety, obcokrajowców, żydów i niech sobie będą. Po co ich wytykać palcami w newsletterze? Może jeszcze zamknijmy ich w mocno przeszklonych i oświetlonych pokojach, żeby było widać.
  • Odpowiedz