Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirko #ubierajsiezwykopem

Zrobiło się ciepło, w sumie to taki nieformalny opóźniony początek sezonu, więc mireczki rozkminiają na co wydać ciężko zarobione pieniądze i szukają opinii o odzieży na moto. Polski internet to dramat i w zasadzie jeden wielki artykuł sponsorowany/video sponsorowane, więc nie ma co liczyć na portale i kanały branżowe na YT. Trzeba sobie radzić inaczej, więc spieszę mireczkom z pomocą, stąd poniższa minirecenzja + fotki.

Sporo osób pytało na tagu o buty Shima RSX-6.
Tak się złożyło, że posiadam takie w szafie od około 3 lat, z czego 2,5 roku leżały w pudełku nieużywane.

Zrobiłem w nich dokładnie 3500 km w 6 miesięcy (sierpień 2020 - czerwiec 2021 z przerwą jesienno-zimowo-wiosenną).

Poniżej plusy i minusy:

+ fajnie wyglądają
+ dość wygodnie się w nich chodzi
+ solidna, przyczepna podeszwa
+ dobrze usztywniona i chroniona pięta

- skóra jest dość cienka i łatwo się rysuje
- słaba wentylacja
- odkręcające się slidery (ja mój zgubiłem po miesiącu)
- odklejają się gumowe naklejki z logo
- odkleiła się wyściółka wewnątrz butów
- prują się szwy
- buty generalnie straciły fason i wyglądają na bardzo mocno znoszone.

Przejeżdżę w nich pewnie ten sezon i wymienię na coś innego.
Na ten moment moja opinia o butach jest raczej niepochlebna, drugi raz bym nie kupił.

Dla chętnych mogę zrobić podobny wpis o:
Shima Chase
Shima Mesh Pro
Modeka Daren
Stulejman_Wspanialy - #motocykle #motomirko #ubierajsiezwykopem 

Zrobiło się ciepł...

źródło: comment_1622834987YDsZ6geJZLhRoBkat6SBDZ.jpg

Pobierz
  • 15
@Stulejman_Wspanialy: ja od 2017 jezdze w podobnych, tylko bez #!$%@? o polskim produkcie, wiec wychodzi na to, ze bez dymania na jakosci ;) zrobilem w nich jakies 25kkm, jezdze w nich do tej pory i obstawiam, ze jeszcze kolejny sezon tez w nich zrobie. nic sie nie wytarlo, nic nie peklo, nie odkleilo sie. raz w sliderze srubka sie odkrecila, ale aluminium jest po calej dlugosci, wiec nic nie odpadlo, w
StevenHyde - @StulejmanWspanialy: ja od 2017 jezdze w podobnych, tylko bez #!$%@? o p...

źródło: comment_16228581157MXvWyre3eKkWZmyH4CuEp.jpg

Pobierz
@Ignacy_Loyola: znalazłem kurtkę:
https://motopublica.pl/product-pol-2136-KURTKA-TEKSTYLNA-SOLAR-NET-SZARA.html

To bardzo lekka kurtka, lżejsza niż mesh pro.

Edit: w temacie bardzo polecam też skórzane trampki od Rebelhorna, w wersji z membraną. One dają radę nawet w upałach, fenomenalnie odprowadzają wilgoć, komfort termiczny mam w nich lepszy niż w conversach xd (mimo że te rebelhorny teoretycznie nie mają żadnej wentylacji).