Wpis z mikrobloga

Rowerowe mirki, mam mały problem z przednią przerzutką. Jak wrzucę na najmniejszy blat z przodu, to nie chce później wskoczyć łańcuch na większe blaty. Przeskakuje mała - średnia zębatka a potem zrzuca łańcuca), czasem pomaga wrzucenie tylniej przerzutki na jedną z najmniejszych zębatek, a potem próba zmiany na przedniej przerzutce.
I teraz. Jadąc po płaskim problem praktycznie nie występuje, pojawia się dopiero po jeździe pod górę, jak po podjechaniu chcę już zmienić przełożenie z przodu. Problem występuje od nowości, rower był w serwisie, ale problem jednak pozostał (jednak już przy bardziej stromych podjazdach niż wcześniej).
Przerzutka Shimano AFDTY710.

Ewentuanie polećcie jakiś dobry serwis rowerowy w Warszawie (najlepiej po lewej stronie Wisły, dzielnice Włochy, Ochota, Ursus, Mokotów)

#rower #przerzutki #serwisrowerowy
  • 9
@pcela: Nie znam się ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak łańcuch przeskakuje to prawdopodobnie jest rozciągnięty lub zębatka wytarta. Czyli pewnie do wymiany, a przerzutkę może wystarczy tylko wyregulować.
@pcela: to chyba źle zrozumiałem, myślałem że przeskakuje łańcuch na zebatce, a przeskakuje między zębatkami tzn. spada że środkowej na małą. To regulacja przedniej przerzutki powinna pomóc, ale dziwne, że był w serwisie i dobrze tego nie ustawili.
@pcela: przyznam, że to dziwne, że przy zmianie z małej na średnia spada. A jak zmieniasz ze średniej na małą to spada całkiem? Bo jak tak to problem z dolnym zakresem działania przerzutki. Są tam śrubki L i H. Śrubka L odpowiada za dolny zakres.
Wydaje mi się, że to kwestia lekkiej regulacji, bo brakuje odpowiedniego wychyłu przerzutki, ale którą śrubką to nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ nie jestem serwisantem, więc dobrze by było aby ktoś mądrzejszy się wypowiedział.