Wpis z mikrobloga

@Konopiowe:

Wiedzieliście, że popularne leki przeciwbólowe dostępne bez recepty mogą być bardziej toskyczne od marihuany?

Nowa ciekawostka na naszym instagramie :)

https://www.instagram.com/p/CQEZMsHs12C/

#konopiowewiesci #witamywczasachkonopnych #wykopjointclub #thc #cbd #greenout #zdrowie #konopie #narkotykizawszespoko #marihuana #420 #ziola #waporyzacja #cannabis #skun #hemp #ziololecznictwo #botanika #suplementy #suplementacja
  • 21
@Jakis_Leszek: W zasadzie marihuana sama w sobie nie powoduje szkód w psychice ani żadnych stałych nieodwracalnych zmian. Porównywaliśmy zresztą tylko toksyczność, która w przypadku mj praktycznie nie istnieje :D
W zasadzie marihuana sama w sobie nie powoduje szkód w psychice ani żadnych stałych nieodwracalnych zmian.


@Konopiowe: tutaj przesadziłeś. A paranoje i ich skutki uaktywnienie schizofrenii?

Szczególnie jest to ryzykowne bodajże poniżej 23 roku życia
@Jakis_Leszek: Paranoje i lęki mogą występować jako skutki uboczne zbyt dużej dawki THC które mijają po kilku godzinach razem ze wszystkimi innymi efektami marihuany. My mówimy chyba o nieodwracalnych szkodach w psychice? Nigdy nie udowodniono nic takiego. Tylko i wyłącznie u osób predysponowanych genetycznie może przyśpieszyć ujawnienie się schizofrenii. Udowodniono, że używanie marihuany przez osoby zdrowe, bez obecności innych czynników ryzyka nie powoduje wystąpienia psychoz trwających dłużej niżintoksykacja.
@Jakis_Leszek: Warto zaznaczyć, że wystąpienie objawów niepożądanych takich jak paranoje i lęki jest czesto związane z odmianami o skrajnie wysokiej zawartości THC czyli również niższych stężeniach CBD i innych kannabinoidów które mają działanie przeciwpsychotyczne i przeciwlękowe. Na czarnym rynku są dostępne w zasadzie tylko takie odmiany, więc konsumenci w zasadzie nie mają wyboru :)
@crystalmethh: Tak oczywiście to jest uzależniający narkotyk, podobnie zresztą jak alkohol i nikotyna, czy cukier ale nie powiedziałbym, że jest ogłupiający nie stwierdzono w żaden sposób obniżenia inteligencji związanego z użyciem marihuany, dla alkoholu który jest legalny potwierdzono to wielokrotnie :) Walczymy o normalność a nie o używanie marihuany na wszystko i w każdym momencie :)
My mówimy chyba o nieodwracalnych szkodach w psychice? Nigdy nie udowodniono nic takiego.


@Konopiowe: xD piękny syndrom wyparcia, zapraszam do zagłębienia się w tag #wykopjointclub lub dział konopny na hyperrealu, a jak to nie wystarcza to poszukać w realu ludzi którzy kilka-kilkanaście lat palili lub nadal palą. wieloletnie palenie trawy robi z ciebie spowolnione warzywo bez ambicji i chęci do podstawowych czynności, które dawniej sprawiał ci przyjemność. sam znam kilku palaczy
@demonox:

Nie powiedziałem nigdzie, że nie uzależnia i na pewno nie powiedziałem żeby jarać codziennie. Upraszczasz i wrzucasz do jednego wora, nie będe się o to denerwował, ani Cię oceniał, bo wiem, że inteligentni ludzie również ulegają błędom poznawczym. Dążymy do tego, żeby wprowadzić normalność w tym temacie i do niczego innego, bo jest to używka jak każda inna.

Problemem nie jest trawa tylko człowiek. Jak ktoś jest cymbałem i potrafi
@xxxCZARNY: to, że marihuana która jest również lekiem jest nadal nielegalna pomimo, że jej szkodliwość jest praktycznie żadna, a w tym samym czasie w każdym sklepie można kupić lek bez recepty który nie jest wcale taki bezpieczny. Pokazanie pewnej hipokryzji systemu, teraz rozumiesz?
Patrzysz na pewien wycinek społeczeństwa i interpolujesz to na wszystkich wiesz jak nazywa się taki błąd w rozumowaniu? "Fałszywa powszechność" - zapoznaj się :)


@Konopiowe: Ale ja nigdzie nie napisałem, że wszyscy użytkownicy zamieniają się w zamulone zombie. Oczywiście, że jest masa ludzi którzy regularnie palą i odnoszą sukcesy, tak samo jak jest masa ludzi która co weekend wciągnie kreskę fety, piguły czy inne substancje i też będą normalnie funkcjonować. Problemem
@demonox:

Właśnie chodzi o to żeby zmienić ten stan rzeczy i o to walczymy. Nie gloryfikuje trawki tylko staram się w sposób racjonalny przedstawić jej zalety jak i również wady, zwrócic uwage na to jak powinno się jej mądrze używać i pokazać jak bardzo absurdalnie obecnie wygląda sytuacja.

Najwiekszy problem z marihuaną jest taki, że sie ją pali, dym z ganji jest szkodliwszy od tego z papierosów bo ma wiecej substancji