Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dla odmiany dzisiaj będzie pozytywny wpis.

Jestem zaskoczony i pod wrażeniem Polaków co #emigracja . I tych co pracują fizycznie i tych co są specjalistami w firmach. Jestem naprawdę pełny dumy i zaskoczony jak wszystkim wszystko się układa.

Znam i osoby które są inżynierami, programistami czy lekarzami i wyemigrowali 5 lub 10 lat temu. Wszyscy szczęśliwi, profesjonalni, uśmiechnięci.

Znam osoby które pracują fizycznie na platformach, elektryków, hydraulików i też to są bardzo spoko ziomki. Mowie tutaj głównie o tych majstrach budowlańcach co mają tak pomiędzy 30 a 45. Ci starsi za dużo w palnik walą a ci młodsi niestety ale roszczeniowi i cwaniaki. Ale ogólnie wszyscy super

Pisałem na AMW już raz czy dwa o mojej emigracji. Mieszkam poza granicami już długo, w sumie już.... Chyba będzie w sumie 16 lat? I w jakim to kraju bym nie mieszkał to Polacy zawsze są tip-top. I języki obce! Jeszcze 20 lat temu to Polacy za granicą ledwo mówili po francusku czy angielsku. Teraz? Teraz nawet 50 letni jozek elektryk mówi po niemiecku. A już w ogóle nie wspominam o tym jak dobrze mają teraz młodzi. Ci 16-20 latkowie co jadą studiować do Angli, Francji, Berlina czy Kanady. To jest nowe pokolenie cosmopolitow co mówią w paru językach obcych, są dobrze wykształceni, robią kariery i zarabiają bardzo dobrze. #studbaza

Żałuję że za moich czasów było bardzo trudno studiować za granicą i ze nigdy nie zaznam studenckiego życia Włochów ale przynajmniej cieszę się że wyjechałem.

Co jakiś czas wracam do Polski na pré miesięcy i jednak to ten kraj, ta polityka i ta sytuacja ekonomiczna powodują że ten super naród jest taki smutny, szary i zly. Polacy w Polsce są chłodni, szarzy, wredni, waleczni i ciągle wszystko na pokaz. Te sebki w bmw, te karyny co wyżej..., ci 30 letni single zaharowani na amen w korporacjach ssc... Te moherowe berety wszędzie. To jest bardzo smutne ze tak się dzieje. Ta cała nienawiść do wszystkich i wszystkiego bierze się z biedy i ze Polacy muszą walczyć o wszystko. Z urzędem, z sądem, z podwykonawca, z majstrem, z szefem, z uczelnią. Nic nie jest proste w tym kraju... A niby komuna upadła 30 lat temu.

Dla odmiany, z wielką przyjemnością czytam wpisy niektórych Mirków o ich życiu w #belgia , #francja czy #norwegia Nawet ich styl pisania jest inny, lżejszy i przyjemniejszy. Mam nadzieję że będziecie więcej pisać :-) a i jak macie jakieś blogi do zaproponowania to podeślijcie (^-)

Kończę ten mój wpis takim małym podsumowaniem. Jak chcesz być szczęśliwy to wyjedź z kraju. Będziesz miał mniej problemów, będziesz więcej zarabiał a zimnego harnasia można prawie wszędzie znaleźć jak się tylko poszuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #korposwiat #chwalesie ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c73c566d4c9c000b10bbe5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz
Zua
Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: w sobotę znajomy wyciągnął mnie na piwko do Kortrijk (Belgia).
Było sporo osób i tak się złożyło, że przysiadła się do naszego stolika para, tak na oko, około sześćdziesięcioletnia.
Byli bardzo zaskoczeni jak dobrze mówimy po angielsku. Jako Polacy rzecz jasna.
W ogóle, wywiązała się bardzo przyjemna pogawędka między nami, a starszy pan nawet polecił nam kilka fajnych knajpek, do których warto zajrzeć.
Na koniec dodam, że jestem ogromnie zaskoczony,
GigantycznyOnkolog: To jeszcze nie to. Zobaczymy za 40 lat czy dogonia.
Mlodziez Polska jest pod wzgledem jezykowym bardzo daleko poza Skandynawia i NL, Rumunia, Portugalia.
Dobrze to mowia dzieci imigrantow, jesli te dzieci przyjechaly w wieku <=13 lat.
Polki ktore pracuja w obsludze zazwyczaj obsluguja w Polski sposob.
O dziwo mlodzi Polacy umieja #!$%@?, i tu jest problem ze #!$%@? za szybko, czesto pracujac w jakis gowno pracach ze slabym kontraktem,
@AnonimoweMirkoWyznania: Dziwi mnie ta ilość Chińczyków i innych Azjatów, choć z drugiej strony jeśli mieliby zostać w UK na stałe to wtedy i UK stałaby się bardziej atrakcyjnym kierunkiem do emigracji. :)
Co do Polaków to dziwię się, że ludzie wciąż tak się zachowują. Nic się u nas nie zmienia poza rosnącym cwaniactwem. Nie wiem skąd wynika to zachowanie młodych Polaków, ale jak dla mnie to jest niepojęte, by gnać na
CzarnyZwyrodnialec: @Xing77: mysle ze to jest z powodu ilosci srednio posiadanego kapitalu.

Mlody zachodnio europejczyk moze sobie pozwolic stracic prace, bo ma kapital, i jego rodzice tez maja kapital.
Dla nich to wakacje z praca, gdzie dla Polaka to praca z wakacjami. A juz taki Polak bedzie robil wszystko aby tej pracy nie stracic, dlatego #!$%@? ponad norme, aby w przypadku np. przestoju w firmie, to oni zostali, a reszta
@AnonimoweMirkoWyznania: A ja tak wcale nie uważam i nie lubię gdy ktoś ocenia kogoś na podstawie posiadanego majątku.
Niestety, ale z tymi Polakami właśnie jest tak na Zachodzie. Autochtoni tego nie lubią i potem Polacy mają satysfakcję z tego jacy oni leniwi. To po prostu żałosne.