Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 700
Czy kiedykolwiek posłowie debile wezmą się za problem palenia w mieszkaniach i na balkonach?
Serio mam dość wdychania tych oparów z gówna bo debil pode mną zdechnie na raka za 10 lat...
A mam zero możliwości w tym momencie bo oczywiście żadna ustawa tego nie reguluje xD
Ale jak włacze muzykę za głośno to przyjdzie pan bagieta i mi da pouczenie

#papierosy #zalesie #polska #prawo
  • 144
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@staryhaliny: @chemik_kieszyk: No to powodzenia z tą immisją. Przede wszystkim musiałbyś wytoczyć sąsiadowi sprawę cywilną. Żeby taką sprawę wytoczyć musisz mieć dowody i ekspertyzę biegłego, że taka immisja występuje i Ci szkodzi, a nawet to nie musi oznaczać wygranej w sądzie. To wszystko są koszty, a gra nie warta świeczki.
  • Odpowiedz
@wykopyrek: no, ja jestem takim sąsiadem, i co? po kilku latach z każdej strony jest spokój. kazdy doskonale juz rozumie granice, jakich nie nalezy przekraczac. edukacja w zakresie zasad wspołzycia społecznego, to świetna sprawa. co jakiś czas pojawi się świeżak, który zgrywa właśnie takiego cwaniaczka. między 1 a 4 przesłuchaniem na bagietach wymięka albo się wyprowadza ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: @Karoleer: Mi 1/4 mieszkania spłonęła przez to, że sąsiedzi rzucali petami z balkonu, a powiew wiatru wrzucił tego peta do mnie na balkon.
Pech chciał, ze akurat zmieniałem łóżko i stary materac z gąbki był na balkonie.
Generalnie straty rzeczoznawca wycenił na 25k, PZU na początku dało mi 5k i powiedziało, że więcej się nie należy.
Finalnie otrzymałem 22k.

Niestety nic z sąsiadami się nie zadziało, prócz obsranej dupy.
  • Odpowiedz
  • 39
@OCIEBATON to weźmiemy się jeszcze za dzieci na placu zabaw bo krzyczą, psy w mieszkaniach bo szczekają i glosne bzykanie się bo też źle wpływa na zdrowie psychiczne niektórych ludzi
  • Odpowiedz
u mnie balkon jest moja własnością więc elo xd


@fraciu: Yhy, to spróbuj pomalować balustrady balkonu na inne kolory albo zabudować sobie ten balkon oknami PCV :)
Rozumiem, że powierzchnię balkonu masz wliczoną do powierzchni mieszkania?

Ale co do zasady balkony nie mają w przepisach dokładnej definicji i są różne podejścia do ich zaliczania jako część składowa mieszkania albo części wspólnego budynku.
  • Odpowiedz
@franaa:

No to powodzenia z tą immisją.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ale jest to jakaś furtka.

Co do regulamin wspólnot (wołam @fraciu w sprawie balkonów), no to kurde nie jest kolorowo:

http://orzeczenia.olsztyn.so.gov.pl/content/$N/150515000000503_I_C_000299_2015_Uz_2016-01-25_002

Zaskarżoną uchwałą pozwana [Wspolnota Mieszkaniowa -dop. ja] zdecydowała o zmianie regulaminu porządku domowego. W § 1 ust. 5 otrzymał on brzmienie „Zabrania się palenia papierosów, picia alkoholu w pomieszczeniach wspólnych budynku oraz grillowania w pomieszczeniach wspólnych budynku
  • Odpowiedz
  • 56
@OCIEBATON U mnie co chwilę śmierdzi, bo jaśnie państwu przeszkadza palenie w swoim pokoju, więc muszą zasmiedzieć całą okolicę. Skoro dym z fajek taki bezproblemowy jest to czemu się nie zamkną w swojej jaskini i nie fajczą tam? To ten sam sort ludzi co śmieci wynosi na klatkę żeby w domu nie śmierdziało. Nie ważne że innym przeszkadza, ważne że im pasuje i do tego koronny argument że jak mi nie pasuje
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: mieszkaj w chowie klatkowym i narzekaj że ktoś robi coś na swoim własnym balkonie xD
U mnie zasada była prosta, parter i pierwsze piętro wychodzę na dwór.
Od drugiego w górę balkon. #!$%@? że komuś to przeszkadza. Zamknij sobie okno jak przeszkadza i masz problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
XDD no tak, mam się przyzwyczaić ze mi codziennie #!$%@? w mieszkaniu co nie?


@OCIEBATON: Mieszkasz po prostu w #!$%@? bloku, może to należałoby zmienić. Ja też jaram u siebie w kuchni i na balkonie i jakoś nigdy żaden sąsiad mi o to wyrzutów nie robił, chociaż często gadam z tymi i pode mną i nade mną
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@wykopyrek: nie muszą - byle sąsiad nie smrodzil na balkonie i nie leciało to do mnie ¯_(ツ)_/¯

Inb4 - Nie nie pójdę do niego się #!$%@?ć, właśnie z tego powodu który napisałeś - #!$%@? mu mogę zrobić, a nie zamierzam być 'tym typem'. Po to mieszkam w państwie (ponoć) prawa i po to place ekspertom w rządzie żeby chociaż czasem coś na moją korzyść zrobili
  • Odpowiedz