Wpis z mikrobloga

#wegetarianizm #weganizm #keto #dietaniskobialkowa #dietaniskoweglowodanowa
Witam. Czy ktoś stosuje dietę wegetariańską, lub wegańską i się dobrze na niej czuje? Osobiście byłem na wegetarianiźmie 3 miesiąc ograniczając sery, jajka, mleko i jogurty. Trzeci miesiąc 100% weganizm typowo łączenie orzechów, nasion z kaszą, kaszy ze strączkami i olejami, owoce, warzywa, soki, pieczywa nie spożywam, bo gluten. Czemu rzuciłem? Z powodu biegunek po błonniku i węglowodanach, z powodu ciągłego zmęczenia. Schudłem 2 kilo, to akurat dobrze. Natomiast miałem brak sił do treningów i pracy. I co zjadłem to musiałem lecieć do łazienki. Wszystko wpisane w kcal wychodziło mi 2500 kcal. Potrafiłem chodzić do łazienki nawet 5 razy. Uważam, że dieta wegańska to post tzw. oczyszczanie, chyba tylko do tego służy. Daj takiego weganina do ciężkiej pracy na upale, to padnie ze zmęczenia. Teraz dopiero widzę, jak ważny jest tłuszcz, na razie stosuję dietę niskowęglowodanową, ale mam zamiar przejść na keto. Po pierwsze- mam dużo siły, energii, brak głodu, zmęczenia, mięśnie rosną, waga ciała nie rośnie, a dodatkowo nie ma problemów z jelitami, wypróżniam się normalnie 1-2 razy dziennie. Jak to jest? Może chodzi o to, że każdy ma inny organizm.
  • 26
@Nochybawszystkoinaczejjest: No chyba, że ktoś jest keto-wege. Próbował ktoś ketozy roślinnej? Jak efekty i samopoczucie. Osobiście uważam, że złe jest przechowywanie zwierząt w chowie przemysłowym, w klatkach. Ale jeśli ktoś zabija humanitarnie, gdy doskwiera głód tak jak to było kiedyś, wszystko ekologicznie, to co jest w tym złego? Kolejne pytanie: Jeśli wszyscy byliby wege, i jedli same rośliny, co jadłyby zwierzęta?
@Nochybawszystkoinaczejjest: Też krążyłem w okolicach diety wegańskiej aż w końcu byłem 100% wegan przez chyba 2 miesiące. Mam znajomych o dużej wiedzy i moja dieta była prawidłowo komponowana ale też źle się czułem. Jakiś czas temu keto, teraz 100% carnivore i jestem zachwycony. Za jakiś czas pewnie dodam jakieś rośliny ale to na spokojnie.
A trenujesz coś


@Nochybawszystkoinaczejjest: bardzo amatorsko, tylko w domu troszkę się ruszam.

. I powiedz jaka różnica na wegetarianiźmie, a jaka na ketozie, carnivorze?


Wszystko jest lepiej. Od tego, że w końcu zacząłem chudnąć przez poprawę wszystkich wyników badań aż po dużo lepsze samopoczucie każdego dnia. To temat rzeka, bo zmieniło się dosłownie wszystko.
@cytmirka: No właśnie jogurty i kefiry działają u mnie i nie tylko u mnie tak, że od razu się leci do WC. Tak samo po roślinach strączkowych, kaszach i warzywach z błonnikiem. Miałem kolegę co pił w szkole codziennie kefir, jadł z kilogram owoców- też był wege i mówił że się dobrze czuje. Ja spróbowałem tak jak on i od razu źle. Jedynie z bycia wege dobrze zapamiętałem nasiona, orzechy, warzywa