Wpis z mikrobloga

Perypetie z sąsiadami odcinek numer 2137

Mój sąsiad z bloku obok, właściciel dwóch (przyjmijmy) owczarków, nie sprząta po swoich pupilach. Dzisiaj rozmawiałem z nim o tym i zignorował totalnie upomnienie że znów nie sprząta po psie nawet jak widzi że ten robi kupę na chodniku. Zrobiłem mu zdjęcie, zadzwoniłem na straż miejską. Zgłoszenie do straży przyjete, ale wątpię czy uda im się wyegzekwować na nim cokolwiek. Czy mogę w jego bloku porozwieszać kartki że ten konkretny facet nie sprząta po swoim psie? Czy to będzie złamanie prawa?

#prawo #psy #pies #krakow
  • 9
. Czy mogę w jego bloku porozwieszać kartki że ten konkretny facet nie sprząta po swoim psie? Czy to będzie złamanie prawa?


@blvckie: Tak, nie możesz wizerunku osoby trzeciej rozpowszechniać bez jej zgody + z oskarżeniem tym bardziej.

Nie masz tam jakiejś wspólnoty mieszkaniowej?
wyegzekwować


@blvckie: ja takiemu jednemu spasionemu grubasowy co chodził u mnie na osiedlu po placu zabaw z psem pitbullo podobnym bez smyczy i kagańca w końcu powiedziałem dosadnie i podziałało więc może Ty też spróbuj. Ile było prób kultuaralnie itp i nic, to mu w końcu powiedziałem "jak nie umiesz wieśniaku żyć w zgodzie z ludźmi w mieście to #!$%@? z powrotem na wieś". Szczęka mu opadła i od następnego razu
via Android
  • 0
@Matemit a co w przypadku jeżeli to nie będzie wizerunek, tylko np informacja w stylu "właściciel dwóch psów - nie sprząta kupy po swoich pupilach psach"
@blvckie: Jak wyżej. Kartek nie wieszaj bo mogą być problemy. Dowiedz się od sąsiadów czy z ksiąg wieczystych jaki to numer mieszkania. Następnie gówienka znoś mu pod drzwi a jedno profilaktycznie rozetrzyj na drzwiach (efekt smrodu gwarantowany xD)