Wpis z mikrobloga

Mirasy, planuje zakup interfejsu audio Focusrite Scarlett Solo 3-ciej generacji oraz słuchawek Beyerdynamic DT 880 Pro. Głównie będę tego zestawu używał do ćwiczenia na gitarce (obecnie gram wpinając gitare w keyboard (PSR S770) ale brzmi to przez głosniki keyboardu jak gówno i są przestery)planuje też produkować muzykę oraz uczyć się mixować a słuchawki z tego co wyczytałem są dobre do mixu/masteringu. Myślicie że taki zestaw będzie odpowiedni na początek, może jakiś inny interfejs/słuchawki, uważacie że wydatek ponad 1000 zł jest racjonalny? mam na to zajawkę i chciałbym coś w te wakacje podziałać z muzyczką i homerecordingiem ale nie wiem czy troche nie przesadziłem wybierając setup za takie pieniądze, dziękuje za każdą odpowiedź. ()
#gitaraelektryczna #produkcjamuzyki #homerecording #kiciochpyta #tworzeniemuzyki #gitara
  • 42
@Uczaj: no bierzesz sobie tą kolumnę 300ohm bo najbliżej twoich słuchawek. Ciemno zielony to super, napędzi, że ci bębenki pękną. Jasno zielony jest wporzo, będzie ok. Żółty to marnie, a czerwony to nie wiadomo czy usłyszysz. Oczywiście zaokrąglam, bo na samym jasno-zielonym jest różnica mocy od 16.9 do 61.
@Uczaj: Ta kolumna mówi przecież o czymś zupełnie innym. W kolumnach z omami masz moc wyjściową. A w kolumnie z 1kHz masz impedencję. Obejrzyj sobie filmy tego gościa na YT (masz imię i nazwisko w lewym górnym rogu) to wyjaśnia całą tabelkę. W skrócie - tą kolumną się nie martw.
@Kokos: DT 770 jest tak normalnie dostępne jak ci się wydaje w świetnej wersji 80 ohm, niestety DT 880 jest w kupowej wersji 32 ohm. Wydaje mi się, że była jakaś limitowa 80 ohmowa edycja, ale ręki sobie uciąc nie dam.

@Uczaj: Dobre słuchawki. Pewnie, że da się zacząć od czegoś tańszego (Audio-Technica ATH-M40 X na przykład) jak się uprzeć, ale to ty najlepiej wiesz jaki masz budżet. Dopasuj sobie
@aseeon_ Audiot Technic@ też fajny sprzecior ale chcę właśnie coś otwarte do mixu, co myślisz o kupnie takich słuchawek i interfejsu używanych? Zawsze to parę stówek taniej :)
Tak sobie rozkminiam czy nie lepszym wyborem będą monitory, chce produkować/mixować i ćwiczyć na gitarce, poczytałem że monitory będą lepszym wyborem, problem w tym że nie mam adaptacji akustycznej, i teraz pytanie czy jest to wielki problem? :D budżet to powiedzmy 1600/700 zł skoro i tak już chciałem brać słuchawki za 8 stów ;p
wołam miraski i proszę o pomoc bo sam nie wiem co brać ;p
@Czarnoksieznik @GhostTrick @aseeon_ @Kokos @
@Uczaj: monitory przede wszystkim zwiększają komfort pracy przy muzyce. dla monitorów bliskiego pola akustyka pomieszczenia nie ma większego znaczenia. Do home recordingu nie ma się czym przejmować. Ja mam parę monitorów od Adam Audio, jestem bardzo zadowolony, choć nie mają bardzo płaskiej charakterystyki.
@Kokos: Okej, a mogę np odpalić sobię jakiś plugin i cwiczyć wpinając gitarę w interfejs żeby był odsłuch na monitorach? mógłbyś jakieś monitory polecić z interfejsem do tych 1700 zł?