Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #emigracja #usa #bekazpodludzi
Właśnie siedzę w Chicago i kończę swój 3 miesięczny pobyt i zastanawiam się czy wracać do tego kraju z kartonu.
Zaprosiła mnie do siebie moja rodzina (brat mojego taty), mieszkałem u nich w Chicago za darmo, dawali mi kieszonkowe - ale ja już 2 dnia po przylocie poszedłem szukać roboty.
Znalazłem pracę w restauracji jako "dishwasher", pracowałem tam na "czarno" i płacili mi 16,5$ za godzinę średnio w miesiącu zarabiałem 3000 $, pracowałem po ok. 200h w miesiącu.

No i mam takie spostrzeżenia.

1. Strasznie jest tutaj tania elektronika, jak wrócę do polski to z nowym ajfonem i makbookiem, na które zarobiłem w 2 tygodnie pracy. W polsce na najniższej krajowej odkładał bym 4 miechy całą pensję i jeszcze bym nie kupił bo żal.
2. Tak samo jeśli chodzi o jakieś cichu typu adidas, nike itp. Strasznie tanie rzeczy nie mówię o jakieś streatwearowej kolekcji tylko takie ogólne produkty, porządne "adidasy" kupujesz za 40$ czyli niecałe 3h pracy. W polsce płacisz z 200 zł za to samo a co który polak ma 200 zł dniówki.....
3. Co mnie najbardziej drażniło w tym kraju, że takie typowe "junk food" jest tanie jak barszcz, te wszystkie czipsy, pepsi, ciastka, cukierki i wiele innych kosztowały grosze w stosunku do tego ile zarabiasz w gówno pracy. Do tego co chwilę promocje na 4 w cenie 1, wszystko w rozmiarach mega XXL, czipsy pakowane w wiadrach albo w workach takich jak na paszę dla zwierząt. Tak samo co przecznica jest jakiś fastfood a mają tego tam, że nie potrafię zliczyć tych nazw, u nas w polsce masz mcdonald, kfc i burgerking - tak samo w przeliczeniu to tam masz "zestaw powiększony" za pół godziny pracy a w polsce za 2-3h (na minimalnej). No i tu jest całe clue programu bo chyba przez to jest tam tyle otyłych ludzi, znaleźć tam kogoś na mieście czy w sklepie z "zdrową" sylwetką graniczy z cudem. Powiedziałbym że na 4 mieszkańców 3 są otyli a 1 jest ok. Gdzie w większości te otyłości są naprawdę pokaźne z 50-60 kg.
4. Nie wiem czy moderacja to puści, ale panuje jakaś taka dziwna atmosfera w kontaktach czarny a biały, masz takie wrażenie że jakbyś się patrzył na czarnego to on ma prawo ci napluć w pysk a ty jeszcze go musisz przeprosić.
5. Nie ogarniam tam systemu prawa ruchu drogowego, ale tutaj mi wszyscy tłumaczą, że tam serio możesz #!$%@? autem jechać, jak nic nie zrobisz to jest okej. Nawet jak cię policja złapie a nic nie zrobiłeś to muszą cię puścić.
6. Mam wrażenie że większość społeczeństwa tam na starcie dostaje w pakiecie -50 IQ, no jak gadałem z menagerką restauracji w której robiłem, co zarabiała prawie 2x tyle co ja, wszyscy ją uważali za jakiegoś ostatecznego bossa - a baba miała takie gówno w głowie i takie problemy pokroju. o nie zepsuła się obieraczka do warzyw czym my obierzemy te warzywa, trzeba będzie zamknąć lokal - tak samo ci pracownicy, jakbyś im powiedział że możesz warzywa obrać nożem to by patrzyli na ciebie jak na jakiegoś "Einsteina" .

Kurcze i nie wiem co robić wracać do tego kraju z kartonu, czy robić tam na czarno i wynająć tam jakiś pokój.
Jakie są szanse, że jak mi się skończy wiza do mnie złapią i wyrzucą z USA ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60d25c12aee6da000a9a74d8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 33
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chcesz zarabiać więcej i żyć na poziomie, to zamiast wracać do Polski wyjedź do dowolnego kraju Europy Zachodniej, gdzie będziesz mógł normalnie legalnie pracować, a wszystko będzie tam dużo lepsze niż w USA. USA to w wielu aspektach kraj trzeciego świata, szczególnie np. w kwestii praw pracowniczych, usług publicznych, przestępczości czy nierówności społecznych.
@AnonimoweMirkoWyznania: Miras, najlepsze, co dziś przeczytałem.
Dobrze Ci tam? No to na chu* zmieniać na gorsze?
W tym kraju pewnie kilka milionów ludzi mieszka bez papierów i dają radę. Dopóki nie wpadniesz w ręce bagiet albo, co gorsza, lekarzy, to możesz tam przebimbać pół życia i wierzę, że już widzisz, że jest lepiej.
W Chicago jest jednak problem zimą - naprawdę #!$%@? klimat, więc wytrzymaj tam z rok i wtedy się
@AnonimoweMirkoWyznania trzy miesiące to przecież nic. Jeszcze ci pewnie pierwszy zachwyt nad obcym krajem nie minął. Zresztą tak jak piszesz, elektronika, ciuchy - wszystko fajnie, ale ile będziesz tego kupował. Mieszkanie masz teraz free, dolicz sobie koszt mieszkania które samemu opłacisz, codzienne wydatki, dodaj do tego bycie nielegalnie, co jest myślę na dłuższą metę jednak uciążliwe, ale nie mówię że się nie da. Z innej beczki, mówisz że jesteś tam 3 miesiące
@AnonimoweMirkoWyznania: jest jedno małe ale, nawet kilka ale...
1. nie miałeś ubezpieczenia więc ból głowy i po wypłacie miesięcznej
2. nie płaciłeś za najem więc 1/3 pensji w kieszeni
3. nie odkładałeś na emeryturę, rentę, zdrowotne więc gdy nie dasz rady pracować to idziesz na ulicę

W stanach jest fajnie jak zarabiasz duże pieniądze. Te które zarabiałeś to niestety bardzo porównywalne do średnich polskich realiów.
ObitaEkolożka: W wiekszosci sama prawda (oprocz tego z puszczaniem DUi - lol ) ale i tak wole zyc w zachodniej Europie, Kanadzie czy Australii. Stany to Stany, wolna amerykanka. W chicago dziennie jest mordowanych 10-15 osob. Nie wiem czy chcialbym isc sobie ulica z Walmartu i dostac rykoszetem kulke przeznaczona dla jakiegos gangstera.

Do tego to ich zarcie jest mega niezdrowe, i z automatu +8-20 kg do wagi.

Zero prawa pracy
wdfdfgrwghtrwtbgh: Nie rozumiesz "p0laczku" XD że dzięki temu tam jest takie eldorado, jeżeli by taki "p0laczek" XD zaczął pracować za trzech to ci trzej ludzie nie mieli by pracy, nie mieli by za co kupować cipsów, ciuchów i taniej benzyny, poza tym USA jest tak wielkie że producenci wszelkiej maści gówna wystarczy że coś produkują i znajdą na to zbyt w takich ilościach że z produkcji ekskluzywnych szczotek do kibla mogą
czipsy pakowane w wiadrach albo w workach takich jak na paszę dla zwierząt.


@AnonimoweMirkoWyznania: Xdddddddd

Ale podobno zwykła woda jest droga w sklepie, że tańsze pepsi itd niż woda.

o nie zepsuła się obieraczka do warzyw czym my obierzemy te warzywa, trzeba będzie zamknąć lokal -

xdddddddddd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Kurcze i nie wiem co robić wracać do tego kraju z kartonu, czy robić tam na czarno i wynająć tam jakiś pokój.

Jakie są szanse, że jak mi się skończy wiza do mnie złapią i wyrzucą z USA ?

Też kiedyś byłem w USA w takiej sytuacji jak ty i wróciłem potem i tak wyjechałem gdzie indziej, nie wracaj, na czarno też można żyć, choć dobrze byś miał chociaż SSN,
@AnonimoweMirkoWyznania: ostatnio gadałam ze znajomą. Jej matka nie może nigdy już wrócić do Polszy bo pracuje w USA nielegalnie. Dla mnie to jakaś abstrakcja. Ale jeśli kraj, klimat, ludzie Ci się podobają bardziej niż w Pl to mało masz do stracenia. Ewentualnie Cię deportują i nigdy tam już nie wjedziesz i tyle.